A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
pol roku, haha dziady nie potrafia sobie z niczym poradzic, dopiero jak cos wyjdzie na swaitlo dzienne darmoznady sie ruszają ze strachu
Policja o straż miejska to wielka pomyłka. .. Ludzie nie wiecie co się rusza bo w takiej sytuacji ?
Cały problem z bezdomnością polega na czym innym niż nieskuteczność działań policji czy straży miejskich. Otóż nasz system prawny i obowiązujące zasady wynikające z konwencji praw człowieka stawiają tą grupę w wyjątkowo uprzywilejowanej pozycji. Praktycznie nie ma jednoznacznych przepisów nakazujących organom władzy i służbom porządkowym usuwanie takich zjawisk. Ta grupa osób zna ten fakt i wykorzystuje go w każdym wymiarze. Dodatkowo bardziej zdecydowane działania represyjne służb wobec nich powodują tak krytykę medialną jak i obronę ze strony różnych organizacji obrony praw człowieka oraz Rzecznika Praw Obywatelskich. Stąd takie sytuacje jak opisana w artykule są dość częste i trudne do usunięcia. Kilka lat temu w Siedlcach tamtejszy komendant policji w sposób zdecydowany, ale niekonwencjonalny uznany poza prawnie dopuszczalny (nie było pobicia czy innych form przemocy)doprowadził do likwidacji takich zjawisk w mieście. W efekcie został zdymisjowany, inni policjanci ukarani dyscyplinarnie, wskutek akcji mediów i obrońców praw człowieka po nagłośnieniu tego faktu jako wyjątkowe złamanie prawa.
Mam nadzieje że jeśli chodziło ci o psa to "psa", czyli policjanta przy budzie.
@Bylemw - skoro prawo jest nieskuteczne trzeba stosowac te skuteczne
prawie 2 lata trwa ta farsa z bezdomnymi. .. .i nikt nic nie widział. .. .nie, słyszał. .. .czy ci ludzie maja czapki niewidki. .. żenada ale najlepiej zeby problem sam się uplynnil. .. .takie historie w centrum miasta. co robila. .. straż miejska i mops w tej sprawie. .poza pozamykane. się przed wirusem. .. a teraz pogonili. .. .. bezdomnych rzekomo poza miasto. .. .. poprostu obluda. ..
Ale z was elblazanie nie tolerancyjni ludzie. .. Gdzie wasz duch Europejskości i liberalne podejście do świata ???!!! A gdzie Ci wielcy Polscy katolicy ? Gzie współczucie dla bliźniego ? Zakłamani hipokryci z was nic więcej !!!! Siedzicie w, ,swoich ‘‘ mieszkankach na kredyt i plujecie na ludzi którym nie wyszło w życiu !!! Pamiętajcie że fortuna kołem się toczy !! Żebyście kiedyś i wy tak nie wylądowali przez swoje trafne decyzje życiowe !!!!
@Włóczykij - jeśli już to: nietolerancyjni. ..
Instytucje które są oddelegowane do pracy z bezdomnymi. .Nie robią Nic. .. POPROSTU. .. Poza nie widzeniem Problemu bezdomności przecież, to Skandal. .. ZA co oni biorą, pieniadze. Z tego co słyszę To Te instytucje Poza POZAMYKANIEM się przed WIRUSEM. .. Nie robią nic. .. .. .. A dlaczego w Piątek cały budynek był wymazywany przez kosmonautow. .. .. Też, Nic na ten temat. .. .. Nie Wiadomo. Najlepiej Nie widzieć Nie słyszeć i Nie mówić. .. ..