UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Cały problem z bezdomnością polega na czym innym niż nieskuteczność działań policji czy straży miejskich. Otóż nasz system prawny i obowiązujące zasady wynikające z konwencji praw człowieka stawiają tą grupę w wyjątkowo uprzywilejowanej pozycji. Praktycznie nie ma jednoznacznych przepisów nakazujących organom władzy i służbom porządkowym usuwanie takich zjawisk. Ta grupa osób zna ten fakt i wykorzystuje go w każdym wymiarze. Dodatkowo bardziej zdecydowane działania represyjne służb wobec nich powodują tak krytykę medialną jak i obronę ze strony różnych organizacji obrony praw człowieka oraz Rzecznika Praw Obywatelskich. Stąd takie sytuacje jak opisana w artykule są dość częste i trudne do usunięcia. Kilka lat temu w Siedlcach tamtejszy komendant policji w sposób zdecydowany, ale niekonwencjonalny uznany poza prawnie dopuszczalny (nie było pobicia czy innych form przemocy)doprowadził do likwidacji takich zjawisk w mieście. W efekcie został zdymisjowany, inni policjanci ukarani dyscyplinarnie, wskutek akcji mediów i obrońców praw człowieka po nagłośnieniu tego faktu jako wyjątkowe złamanie prawa.

Bylemw

Anuluj