Wybrany wątek opinii
Cały problem z bezdomnością polega na czym innym niż nieskuteczność działań policji czy straży miejskich. Otóż nasz system prawny i obowiązujące zasady wynikające z konwencji praw człowieka stawiają tą grupę w wyjątkowo uprzywilejowanej pozycji. Praktycznie nie ma jednoznacznych przepisów nakazujących organom władzy i służbom porządkowym usuwanie takich zjawisk. Ta grupa osób zna ten fakt i wykorzystuje go w każdym wymiarze. Dodatkowo bardziej zdecydowane działania represyjne służb wobec nich powodują tak krytykę medialną jak i obronę ze strony różnych organizacji obrony praw człowieka oraz Rzecznika Praw Obywatelskich. Stąd takie sytuacje jak opisana w artykule są dość częste i trudne do usunięcia. Kilka lat temu w Siedlcach tamtejszy komendant policji w sposób zdecydowany, ale niekonwencjonalny uznany poza prawnie dopuszczalny (nie było pobicia czy innych form przemocy)doprowadził do likwidacji takich zjawisk w mieście. W efekcie został zdymisjowany, inni policjanci ukarani dyscyplinarnie, wskutek akcji mediów i obrońców praw człowieka po nagłośnieniu tego faktu jako wyjątkowe złamanie prawa.
Do moderacji
Odpowiedz
13
1
@Bylemw - skoro prawo jest nieskuteczne trzeba stosowac te skuteczne
Do moderacji
Odpowiedz
4
0
@Bylemw - Bezdomni jak za komuny powinni być wywiezieni za miasto. odechcialoby im się bałaganić. Oni chcą tak żyć ale czemu za nasze podatki? Do roboty zagnać czortow.
Do moderacji
Odpowiedz
3
2