A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Dopłaty co dają rolnikom powinni dać obywatelom jakby ewentualnie rolnicy przestali dostawać dopłaty za każdą bzdurę i ceny nieco podwyższyli za żywność. Bo i niby te łajzy mają się bogacić naszym kosztem :))
"Wszyscy się zjednoczą i będą jeszcze większe strajki. "- A Policja się powinna zjednoczyć i powsadzać ich za kratki, bo tylko na to zasługują !!! Można by było zrozumieć ludzi biednych i głodnych, ale nie tych wypasionych rolników !!!
@Ankaankaaaaa - O jakich kredytach mowa? o tych na 2% czy umarzanych ?
Każdy przyjechał furką minimum za kilka stówek i na dotowanym przez obywatela paliwku.
@Zen - A wiesz "Elblongu"skąd wynika ta różnica w unijnej dotacji do 1ha. ? Z różnicy kosztów uprawy tego 1ha w krajach Europy Zachodniej i w Polsce. Więc oszczędz mi proszę tych "elblonskich"mądrości.
Jakie nasze rynki, skoro piszesz o eksporcie ?!?!?!
Rolnicy ! Szkoda Waszego paliwa traktorowego !
Sami futerkowcy z traktorami:_)
No u nas ceny sprzętu i środków do produkcji są porównywalne w stosunku do cen w Niemczech czy Francji, zobacz sobie jakie tam mają ceny. Jedyna różnica to koszty pracy najemnej i paliwa, a maszyny i traktory często są tańsze na zachodzie Europy jak w Polsce, więc przestań bajki opowiadać. Koszty produkcji są już porównywalne w całej UE.
Znajdź mi9 nowy traktor o mocy 100-120 KM, który kosztuje mniej jak stówka, to byłby dopiero hit sprzedażowy.