Tu wakacje spędzisz kreatywnie

11
20.08.2020
Tu wakacje spędzisz kreatywnie
Młodzież z MDK występuje m.in. podczas akcji Przystanek Starówka (fot. Michał Skroboszewski)
W wakacje Młodzieżowy Dom Kultury nie świeci pustkami. W obu jego siedzibach – przy ul. Bema i Warszawskiej – odbywają się różnorodne zajęcia, dzięki którym dzieci i młodzież rozwijają swoje pasje. Zobacz zdjęcia.

- Prowadzimy zajęcia z architektury, malarstwa, rysunku, jak również z animacji poklatkowej. Mamy pracownię związaną z dziennikarstwem. Oferujemy również zajęcia kreatywne, z technik szybkiego uczenia się, językowe z hiszpańskiego i angielskiego, naukę gry na instrumentach – saksofon, pianino, trąbka, perkusja, flet. Jest możliwość uczęszczania na zajęcia z tańca – nowoczesnego, ludowego, wokalistyki musicalowej - wymienia Edyta Lichacz, dyrektor Młodzieżowego Domu Kulturowego w Elblągu.

W MDK działają także zespoły muzyczne Diamenty i Małe Diamenty, składające się z utalentowanych i chcących się rozwijać muzycznie dzieci i młodzieży, które ćwiczą pod okiem ekspertów.

- Jeżeli któryś z rodziców byłby zainteresowany, to do zespołu Diamenty i Małe Diamenty są przesłuchania od 14 do 15 września - dodaje Agata Ciesielska z MDK.

W sobotę, 22 sierpnia, w godz.11-16, naprzeciwko Ratusza Staromiejskiego, odbędzie się jedna z akcji Przystanek Starówka. W tym roku zorganizowane zostały już cztery takie przystanki, sobotni będzie ostatnim w te wakacje. MDK reprezentuje tam swoje pracownie, organizuje zajęcia, m. in. plastyczne, muzyczne, ze śpiewu. Organizuje również liczne zabawy dla dzieci.

Placówka posiada również studio nagrań. Wkrótce w MDK, przez kilka godzin w tygodniu, ma działać też radio, tworzone przez młodzież.

- Możemy się pochwalić utalentowanymi wychowankami, którzy między innymi dzięki zajęciom w Młodzieżowym domu Kultury osiągnęli sukces na szczeblu krajowym. Marceli Józefowicz wywalczył w bardzo wymagającym castingu główną rolę w musicalu „Księga Dżungli” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, podobnie jak Hubert Sartanowicz, który na deskach tego samego teatru zagra w musicalu „Piotruś Pan”. Warto wspomnieć także o Julia Bączkiewicz, która niedawno nagrała swój pierwszy cover w studiu MDK. Wielu z wychowanków dostaje się na studia artystyczne – mówią pracownicy MDK.

 

Wioleta Pająk

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

dziwne ze nie zaslonili twarzy, na autach wszedzie tablice cenzuruja
(2020.08.20)

info

2  
  0
W Szczytnie, Białymstoku, Olsztynie, Ełku o Trójmieście nie wspominając triathlony, rummagedony, swim runy, imprezy biegowe i maratony rowerowe. W Elblągu bieda, ale jest winowajca nieudacznictwa. .. covid.
(2020.08.20)
Bo to miasto emerytów, wróbel musi dbać o swój czerwony elektorat
Zdzichu Marynarz (2020.08.20)
Tylko na zajęcia nie można się dostać, to chyba jakieś elitarne zajęcia dla wybrańców Miasto niestety nic nie organizuje dla wszystkich dzieci i to jest przykre Mam nadzieje że standaryzacja ich nie minie za to nieróbstwo
(2020.08.20)
Jakie MIASTO po prostu wiocha rzadzona przez PSL. Pomagają P O i SLD to po malu robi się chore. Nic nie organizują zero imprez. W innych miastach potrafią. Wicie co na szczaw idzcie.
(2020.08.20)

info

9  
  1
Adaś nie ogarnia organizacji miejskich imprez, ciekawe dlaczego go tam jeszcze trzymają, chyba się przykleił do stołka hehe
(2020.08.20)
Troche tak jest. Zawsze dzieci nauczycieli sa pchane w pierwsze rzedy ☺
(2020.08.20)
Bo jest swój
(2020.08.21)
Pani z ostatniego zdjęcia. .. .. Zakochałem się. .. .
(2020.08.21)

info

0  
  0
ale wstyd być takim pociotkiem bez kwalifikacji co nic nie potrafi
(2020.08.21)