Trzy nowe boiska już otwarte

23
22.06.2020
Trzy nowe boiska już otwarte
Boisko przy SOSW nr 1 w Elbląg, fot. Anna Dembińska
Zakończono budowę trzech boisk sportowych: przy Szkole Podstawowej nr 18, Szkole Podstawowej nr 21 oraz przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1. Łączna kwota inwestycji to 1 mln 600 tysięcy złotych. Zobacz zdjęcia.

Uroczyste podsumowanie inwestycji odbyło się na boisku przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 przy ul. Kopernika. 

- Całość przedsięwzięcia to 1 mln 600 tysięcy złotych. Chcieliśmy na te inwestycje zdobyć dofinansowanie z ministerstwa, niestety nie udało się, mimo, że składaliśmy wnioski parę razy. Nie zrezygnowaliśmy z tych projektów. Rada Miejska w Elblągu zgodziła się na sfinansowanie ich z budżetu miasta - mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski. 

Jak podkreślił Leszek Iwańczuk, dyrektor SOSW nr 1, placówka po raz kolejny czuje się wyróżniona. 
   - O ile w innych szkołach potrzeba obiektu sportowego wynika z faktu rozwoju kultury fizycznej, o tyle u nas dochodzi też bardzo ważny element rewalidacyjny. Ten obiekt będzie temu służył - mówił Leszek Iwańczuk.

W prezencie każda z placówek otrzymała również zestaw piłek.
    

daw

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Fajnie gratulujemy sukcesu!Teraz czekamy na odpowiedź rodziców na petycje odnośnie remontu SP 9 w Elblągu oraz zebranie z Panem Prezydentem o które zabiegać miał Pan radny Robert Turlej. Obiecał nam że o takie spotkanie się postara. Czekamy na odpowiedz.
(2020.06.22)
A o siatkach na bramki i kosze zapomnieli czy pieniędzy zabrakło? A co z monitoringiem i oświetleniem? A dlaczego pan z CSE zamiast swoim "podwórkiem"się zająć to woli przyjemnościami się zajmować?
kek (2020.06.22)

info

10  
  4
Zrobcie dlugi tor dla rolkarzy. .. .kalbar za maly, za krotki :/ nie ma gdzie jezdzic. ..
Julia445 (2020.06.22)

info

4  
  4
Na kłopoty to pan radny "mediator"Tołwiński, już ma tyle spraw do załatwienia i to związanymi m. in. z oświatą że i tym problemem się zajmie, ale z jakim skutkiem to kto to wie? Chyba jednak pan Turlej.
wicia (2020.06.22)
Plaga pełno och ma otwarcie obiektów. I to przed wyborami, śmieszni ludzie. Gdyby pracowali to szacun a tu wstęgę przeciąć to przedszkola potrafi. A jak tam remont Światowida CISZA ZERO PRAC.
(2020.06.22)

info

11  
  4
No i super.
pampi-ZAWADA (2020.06.22)

info

9  
  1
A świeży to od edukacji jest? Czy od czego?
(2020.06.22)

info

7  
  0
Nauczcie się w końcu pisać wnioski. Cały departament zatrudniają psuje, a g. .. .Z tego wychodzi. Wydawanie pieniędzy których nie ma bo wniosku porządnego nie mogą napisać.
mieszkaniecelbląga (2020.06.22)

info

8  
  4
Jest Piękny Antek, a już istniała obawa, że go zabraknie u boku ptaszyny
(2020.06.22)

info

7  
  1
Gratuluję!!! nie upatruję w otwarciu tych boisk sprawy politycznej a bardziej chęci zrealizowania czegoś dobrego dla młodzieży przez dyrekcję szkół (całkowicie mi nie znanej, także personalnie nie chwalę). Jednocześnie proszę dyrekcję SP23 o wzięcie przykładu. .. okazuje się, że jak się chce to można. Stan techniczny infrastruktury boisk tej szkoły od lat budzi rozpacz, w tej chwili stanowi wyłącznie parking i to taki na którym z powodu dziur nie chciałbym parkować. Wstyd, że coś takiego "funkcjonuje"i teoretycznie ma stanowić zaplecze dla rozwoju fizycznego dzieci.
szymek (2020.06.22)

info

9  
  3