Matura 2020. Czas na angielski

19
10.06.2020
Matura 2020. Czas na angielski
Maturzyści z II LO w Elblągu
W środę, 10 czerwca, maturzyści piszą maturę z angielskiego. Tego dnia zdają zarówno egzamin na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Dziś odwiedziliśmy maturzystów z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Zobacz zdjęcia. 

10 czerwca to trzeci dzień egzaminów maturalnych. Abiturienci mierzą się z językiem angielskim na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
   - To wyjątkowa matura, ale też bardzo wyczekiwana przez uczniów. Czy obostrzenia powiększają stres? Myślę, że oni tak bardzo czekali, aby matury się rozpoczęły, że chyba nie jest to dla nich duże obciążenie. Większym stresem był dla nich okres, w którym nie znali terminów matur. Nasi uczniowie są dobrze przygotowani do egzaminów – mówi Agnieszka Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu.

Jak podkreśla Filip Modzelewski, uczeń klasy III C, maturalny stres minął już po pierwszym dniu egzaminów.

- Troszeczkę więcej stresu przez te obostrzenia było, ale po pierwszym dniu cały stres minął. To odkładanie egzaminów, niewiedza kiedy się odbędą, to chyba było najgorsze. Nauczyciele nas wówczas bardzo wspierali. Myślę, że po maturze wybiorę studia związane z biologią, może jakiś kierunek medyczny, ale niekoniecznie lekarski – mówi uczeń.

Jak zaznacza dyrektor Agnieszka Jurewicz, w przypadku maturzystów zdalne nauczanie się sprawdziło.

- To są młodzi ludzie, ale już dorośli ludzie, którzy w świecie internetu świetnie się odnajdują. Myślę, że ten dostęp do nauczyciela z powodu licznych konsultacji zacieśnił jeszcze więzi między uczniami a nauczycielami – mówi dyrektor.

Matura w II LO w Elblągu odbywa się oczywiście zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi.

- Nie zdecydowaliśmy się jednak na mierzenie temperatury uczniom przed wejściem do szkoły, ponieważ stres związany z egzaminem może ją podnieść. Natomiast wszystkie obostrzenia epidemiczne są spełnione. Dziś przed maturzystami długi, wyczerpujący dzień. Do szkoły zaczynają wchodzić o godz. 8, a pracę z arkuszem rozpoczynają o godz. 9, potem krótka przerwa i praca z drugi arkuszem – mówi dyrektor Agnieszka Jurewicza.

Maturzystka Alicja do egzaminu podchodzi dzisiaj bez stresu.

- Stres był wówczas, kiedy nie znałam terminu matur, teraz już go nie ma. Polski i matematyka poszły mi dobrze. Dzisiaj również jestem dobrej myśli – mówi uczennica.

 

 

daw

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Cóż za profesjonalny sprzęt nagrywający - wow, wielki szacun.
y5tsrhz (2020.06.10)

info

2  
  1
Matko bosko, jaka ta młodzież otyła. W mojej klasie maturalnej '72 nie było ani jednej dziewczyny z nadwagą.
le-karz (2020.06.10)
Przechodząc koło budynku tej szkoły maseczki są wskazane
Teke (2020.06.10)

info

1  
  3
Zdjęcie już wysłałem do sanepidu i na policję mam nadzieję że te jakże "dojrzałe"dany poniosą odpowiedzialność finansową za nieprzestrzeganie zasad jakie panują podczas epidemii na dobry początek 10000 tyś zł kary.
QbeeQ (2020.06.10)
Jak to, jaka pandemia. Przecież w Elblągu może z 10% mieszkańców przestrzega nakazy sanitarne. W dużych sklepach to jeszcze niektórzy symulują noszenie maski, mając je tylko na ustach. O zachowaniu odstępu to tak jakby nikt nie słyszał, a gdy zwrócisz takiej osobie uwagę to cię zbeszta i wyśmieje. Przecież Polacy to tak się zachowują jakby już było po epidemii. A to nie powódź, że jest po wszystkim. Dopiero będzie zdziwko jak się okaże, że nagle w Elblągu wzrosła liczba zachorowań. A wtedy wszyscy będą winni, tylko nie my, bo my kmiotki wszystko wiemy i mądrale nam nie będą rozkazywać.
Strzeż się sam. (2020.06.10)
ładne nogi
(2020.06.10)

info

12  
  0
A co do za heheszki? Co to za ściskanko? A gdzie maseczki i 2m ja się pytam???
Łukasz Sz (2020.06.10)
@QbeeQ - A ty konfidencie maseczkę nosisz?
Państwo policyjne (2020.06.10)
@QbeeQ - Konfident, sprzedawczyk. .. .tylko czeka jakby tu kogoś podkablować haha niestety takie elementy zdarzają się w Elblągu bardzo często. Babę sobie znajdz, nie będziesz się tak nudził hehe
(2020.06.10)
Po przeczytaniu komentarzy pod tym artykułem, stwierdzam, że w Elblągu już od dawna panuje wirus- wirus GŁUPOTY, który zainfekowal już mózgi 80% komentujących.
(2020.06.10)

info

18  
  4