A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Miało sens, bo gdyby Wyklęci nie walczyli i tak by zginęli, a tak uratowali wielu Polaków, uwalniali więźniów i robili akcje przerzutowe Polaków na Zachód Europy, dzięki czmu ci ludzie mogli przeżyć i karali komunistów i zdrajców Polski.
Nikt nawet nie został ukarany za zbrodnie komunistyczne.
a jaki sens miało kolaborowanie z ruską zarazą? no jaki sens był w tym aby pomagać niewolić własny naród? donosić i gnębić na tych co chcieli być wolnymi w ojczyźnie?jaki był w tym sens?
Masz rację, ciekawe kto minusuje, pewnie komuniści i ich potomkowie.
widać straszne braki edukacyjne u postkomunistów, gdyby jeden z drugim poczytał choćby o Powstaniu Listopadowy nie mówiąc już o Styczniowym nie błaźniłby się tu ruską propagandą " kto dobry Polak, a kto zły Polak"...po wypędzeniu ruskich z Warszawy w teakcie I wojny światowej Polacy popędzili rozwalać pomnik jak car wystawił polskim zdrajcom z 1831 roku, ktorzy pod Olszynką Grochowską slużyli mu jak psy i strzelali do swoich braci za kopiejki, Romuald Traugutt był przez ruskich przedstawiany jako bandyta i morderca i do tego nie spełna rozumu i co z tej ruskirj plwociny zistalo ? prawda jest silniejsza niż ruska propaganda, na nic tu wasze komuszoruskie plucie na bohaterow
Nie jest to takie proste! Przecież nie da się ukryć, że oddziały Burego wymordowały dorosłych i dzieci we wsiach białostockich. Do dziś potomkowie tych rodzin żyją. Nie da się ukryć, że oddziały Łupaszki wymordowały dorosłych i dzieci we wsiach w Okręgu Wileńskim. Jak potomkowie tych zamordowanych mają przeżywać dzisiejsze święto? Może jednak zróbmy jakiś rozrachunek z tą przeszłością, żebyśmy mogli sobie podać ręce. Może, skoro cywile nie potrafią, to może niech patronat obejmie Kościół nasz katolicki, elbląski? Jako najbardziej wiary - godny?
@OE-LokalniPatrioci - Kuriozalność całej tej sytuacji pogłębia fakt, wyklętych"i "przeklętych"przez Naród Polski zbrodniarzy i ludobójców głoszą oni bezapelacyjnie i do końca, chociaż jest to jawna
kryminalna zbrodnia popierania i propagowania faszyzmu oraz nazizmu (w ich kultowej wersji neo). Nie ma zatem znaczenia, czym dany wyklęty"się wsławił; może być nawet mordercą oraz gwałcicielem kobiet i dzieci jak uczczony marszem w Hajnówce Romuald Rajs ps. Bury"- kanibal, pedofil, gwałciciel i morderca - ludobójca Prezydent Andrzej Duda wycofał swój patronat nad neofaszystowskim sabatem poświęconym tej ponurej postaci wyłącznie z uwagi na skrajnie nacjonalistyczne w swej istocie nazistowskie środowiska, które stały za jego organizacją. Czcicielom wyklętych"zbrodniarzy nie przeszkadzają historyczne fakty i wiedza o dokonanych przez wielu z nich mrożących krew w żyłach zbrodniach, gwałtach, pedofilskich mordach nawet na noworodkach. Tym gorzej dla faktów - zdają się mówić chadecy, naziści chrześcijańscy. Wyklętym"ma być każdy, kto strzelał do powojennej tzw. ludowej władzy, legalnie, demokratycznie wybranej władzy, niezależnie od tego, czy przy tej okazji okrutnie mordował, gwałcił i torturował, przede wszystkim swoich własnych rodaków, sąsiadów, dzieci, a wcześniej "kapował"jako donosiciel i kolaborant do hitlerowskiego gestapo.
Jesteś zwykłą k.......ą. taka sytuacja
Szkok jacy bohaterowie taki język...
przecież to bzdury co tu wypisujesz? doucz się ale nie z literatury 1949-1990,