Filantrop Roku z obiektywem

42
16.11.2019
Filantrop Roku z obiektywem
Krzysztof Kosecki, Filantrop Roku 2018 (fot. Anna Dembińska)
W tym roku statuetka Ferdynanda trafiła do rąk Krzysztofa Koseckiego, który od ponad 7 lat fotografuje mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka”. Dzięki niemu starsi, schorowani podopieczni zapominają o swoich dolegliwościach i przeżywają radosne chwile. - Broń Boże nie czuję się filantropem – zastrzegł laureat. - Współpracę z „Niezapominajką” wiążę z moją pasją, a dodatkowo od moich modeli otrzymuję dużo energii. Zobacz fotorelację.

Celem Konkursu o tytuł Filantropa Roku jest promocja prospołecznych, filantropijnych postaw ludzi biznesu oraz osób prywatnych. Zaszczytny tytuł może otrzymać przedsiębiorca, osoba fizyczna, firma prywatna lub państwowa, która w roku 2018 w sposób szczególny zasłużyła się we wspieraniu działań organizacji pozarządowych, instytucji użyteczności publicznej oraz osób potrzebujących z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego.

Podczas wczorajszej (15 listopada) gali Fundacji Elbląg statuetka Ferdynanda trafiła do rąk Krzysztofa Koseckiego, autora zdjęć do kalendarzy, których bohaterami są podopieczni DPS “Niezapominajka”.

- Broń Boże nie czuję się filantropem – zastrzegł laureat. - Współpracę z DPS „Niezapominajka” wiążę z moją pasją. Od lat jestem tam nadwornym fotografem (śmiech), realizujemy sesje portretowe, sesje kalendarzowe, a za tydzień rozpoczynamy kolejny, wielomiesięczny projekt. Będzie to bardzo mocny materiał, pokazujący w czerni i w bieli codzienność mieszkańców, a przede wszystkim ich mierzenie się z chorobami, z niedoskonałościami przez codzienne ćwiczenia. Zdjęcia pokażemy na wystawie – zdradził Krzysztof Kosecki. - Przez te 7 lat zżyłem się z ekipą Domu Pomocy Społecznej – przyznał. - Wiadomo, modele wymieniają się z powodu wieku, chorób, natomiast temat jest bardzo wdzięczny. Daje mi dużo mocy i energii na co dzień, ponieważ ci ludzie nigdy nie narzekają, zawsze witają mnie z uśmiechem przed obiektywem. Dodatkowo, po wyczerpującym dniu zdjęciowym, pokazują, że mimo że strzyka i boli chcą więcej, a ja jestem zobligowany do tego, żeby też dawać im więcej.

Filantrop Roku z obiektywem
Jadwiga Łada, laureatka nagrody literackiej (fot. AD)
Podczas Gali Fundacji Elbląg wręczono również nagrodę literacką. Trafiła ona do Jadwigi Łady za powieść „Floss”.

- To wspomnienie trudnego wojennego sąsiedztwa między nielicznymi polskimi mieszkańcami Gdyni a Niemcami i przyjaźń z miejscową kaszubską ludnością – mówiła już wcześniej na naszych łamach Jadwiga Łada. Za mistrzowską narrację i detale autorkę chwalił przewodniczący kapituły konkursowej dr Tomasz Gliniecki. Sama pani Jadwiga już zapowiedziała, że druga część powieści jest gotowa, a może będzie i trzecia.

Wczorajszą galę, która odbyła się w szkole muzycznej uświetniły występy: utalentowanej skrzypaczki Małgorzaty Wojcik oraz podopiecznej fundacji Pauliny Hebel i znanego z telewizyjnego show Gracjana Kalandyka.

A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Wspaniała Gala! GRATULACJE!!!
Fan (2019.11.16)

info

7  
  6
Gratulacjr dla ludzi dobrej woli! Malgorzata Wójcik, Paulina HEBEL, Gracjan Kalandyk pięknie grali!!!! Pozdrawiam i dziękuję za miły wieczór!!!
Alunia (2019.11.16)

info

8  
  2
Gratulacje dla Krzysztofa! Wspaniały człowiek.
znajomylaureata (2019.11.16)

info

13  
  1
Paulina Hebel CUDOWNIE śpiewała, brawo!
ELIs (2019.11.16)

info

5  
  2
Pięknie, miło,wytwórnie i rokowo. Eklektyzm ze smakiem.
Znawca smaku (2019.11.16)
Bardzo dobrze, że w tym roku laureatem została osoba, która poświęca swój czas i umiejętności. Widać, że człowiek robi to z pasją i zaangażowaniem. Miałam okazję zobaczyć kalendarz podopiecznych DPS "Niezapominajka" i robi ogromne wrażenie. Budujące jest to, że są osoby które bezinteresownie robią coś dla drugiego człowieka. Oby więcej takich inicjatyw i takich ludzi. Serce się raduje!
(2019.11.16)

info

18  
  3
Gracjan to prawdziwa petarda! WILKA KARIERA MUROWANA!
Fanka Gracjana (2019.11.16)
Łada. .. ..
(2019.11.16)

info

2  
  1
Paulina trzymam kciuki za Twoje zdrowie!Spiewaj nam sto lat! Pieknie!
Kolezanka z lat mlodosci;) (2019.11.16)

info

2  
  1
Super imprezka! Część artystyczna bombowa! Co do samych konkursów to miło, że było tyle wyróżnień w konkursie filantropa. Warto doceniać tych, którzy robią coś dla innych.
obserwatorżycia (2019.11.16)

info

4  
  1