Zainwestowali w Elblągu, bo widzą w mieście potencjał

74
23.10.2019
Zainwestowali w Elblągu, bo widzą w mieście potencjał
Oficjalne otwarcie oddziału miało miejsce podczas uroczystości w hotelu Elbląg (fot. Transcom)
Międzynarodowa firma Transcom, prowadząca centra obsługi klienta dla różnych branż, otworzyła dzisiaj swój oddział w Elblągu. Docelowo zatrudni tutaj sto osób. - Elbląg jest pierwszym miastem średniej wielkości, w którym Transcom w Polsce będzie miał swoje biuro, bo jak wynikło ze zleconych przez nas badań, w tym mieście tkwi spory potencjał – mówi Grzegorz Baran, członek zarządu firmy. Zobacz zdjęcia z otwarcia oddziału.

Transcom miał w Polsce dotychczas trzy oddziały: w Olsztynie, Gdańsku i Białymstoku. Teraz przyszedł czas na Elbląg. - Od jakiegoś czasu obserwujemy, że w dużych miastach wojewódzkich potencjał rozwojowy w naszym sektorze maleje ze względu na brak dostępności kadr, biur, rosnącą konkurencję. Elbląg jest pierwszym miastem średniej wielkości, w którym Transcom w Polsce będzie miał swoje biuro, bo jak wynikło ze zleconych przez nas badań, w tym mieście tkwi spory potencjał. W dość krótkim czasie udało nam się zrekrutować zespół – mówi Grzegorz Baran, członek zarządu Transcom

- Cały czas rekrutujemy pracowników, zespół będziemy uzupełniać do końca roku, nasze wrażenia są bardzo pozytywne. Mamy przewidzianych 66 miejsc w Elblągu, co oznacza że pracując na zmiany jesteśmy w stanie dojść do 100 pracowników. Obecnie zespół liczy 30 osób. To, czym wygrywamy w procesie rekrutacji, to są nasi ambasadorzy, których już zatrudniliśmy. Oni potwierdzają, że jesteśmy zastawieni na rozwój pracowników, wspieramy ich, jesteśmy elastyczni, realizujemy cele razem z nimi – dodaje Jolanta Budzińska-Korneluk, client service manager w Transcom. - To, co oferuje Transcom, to ścieżka kariery. Dla osób bez doświadczenia w tej pracy - umowa zlecenie, dla osób doświadczonych – umowa o pracę. Po trzech miesiącach osoba bez doświadczenia zostaje junior specialist, potem - senior specialist, potem ekspertem. Z każdym etapem wzrasta jej wynagrodzenie. Od samego początku pracownik może liczyć na system motywacyjny, premiowy, który jest dostosowany do jego stażu pracy i zaangażowania.

Siedziba firmy mieści się jednym z budynków przy al. Grunwaldzkiej, w kompleksie po byłych zakładach Elzam. To tutaj powstało call center, do którego w pierwszym etapie rekrutacji podania złożyło prawie 400 osób.

- Na razie obsługujemy w Elblągu branżę telekomunikacyjną, ale docelowo – tak jak i w pozostałych naszych lokalizacjach – z reguły pracujemy dla 5-6 klientów z różnych sektorów – bankowości, ubezpieczeń, również AGD i automotive. Niewykluczone, że jeśli potencjał Elbląg nadal się będzie tak rozwijał, to z czasem otworzymy tu też projekty dla kolejnych klientów – zapowiada Grzegorz Baran.

Zainwestowali w Elblągu, bo widzą w mieście potencjał
W siedzibie firmy przy al. Grunwaldzkiej ma docelowo pracować 100 osób (fot. Anna Dembińska)

- Bardzo się cieszę, że firma Transcom wybrała właśnie Elblag na kolejną lokalizację swojego oddziału. Nasze miasto jest otwarte na nowych inwestorów i nowoczesne usługi, do których należy sektor CRM. Mamy dogodne położenie, atrakcyjne tereny, nowoczesną infrastrukturę, uczelnie wyższe – te czynniki z pewnością przyciągają inwestorów. Jako samorząd od lat tworzymy również dobry klimat dla biznesu. Jak widać te działania przynoszą pozytywne efekty – mówił podczas uroczystego otwarcia oddziału Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Transcom to firma działająca w 20 krajach, mająca 50 centrów obsługi klienta, świadcząca usługi CRM dla polskich i zagranicznych korporacji z branży telekomunikacyjnej, finansowej, motoryzacyjnej, e-commerce czy windykacyjnej. Zatrudnia ponad 27 tys. konsultantów, którzy obsługują klientów międzynarodowych marek z różnych branż w 33 językach.

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ja pie......le ,ten baran się raduje że ta firma sama sobię znalazła tanie miejsce do terroryzowania ludzi przez uporczywe telefony na niby fajne promocje ..Słupnik musi odejść.
1125. (2019.10.23)
Elblag jest pierwszym miastem sredniej wielkosci w ktorym otwieramy swoje biuro a olsztyn to co niby aglomeracja wielka nawet nie maja pojecia gdzie otwieraja biuro
camel (2019.10.23)
@1125. - Lepiej byłoby żebyś ty odszedł, na dębicy jeszcze sporo miejsca
AVE Satan (2019.10.23)
Moim zdaniem Transcom przechodzi z wiekszych miast, do takich miast jak Elblag, ponieważ w większych mało kto chce pracować na dłuższą mete za takie wynagrodzenie i tam koszty są zbyt duże. Oprócz tych górno lotnych sloganów spora osób poprostu będzie pracować w call-center na słuchawce, lub zdalnie w rodzaju help-desku. Zapewne znajdzie się też garstka specjalistów ale niestety z tego co wiem po opini kilku znajomych którzy pracowali dla tej firmy "mleka i miodu" tam nie ma. Mimo wszystko, zawsze to pare miejsc pracy więcej, ale robić zaraz z tego taką pompe. .. Szkoda że jeszcze święcenia nie było.
AudiDriver (2019.10.23)

info

69  
  7
@camel - Olsztyn jest dużym miastem, a elbląg zapyziałą dziurą.
Lewak (2019.10.23)
ile milionów zainwestowali ? a może jak pozostałe firmy które brały z UP kasę na stworzenie stanowisk pracy i po 3 latach dalej w kraj.
(2019.10.23)

info

33  
  2
A co dzieje się w EPT? Prawie cztery miesiące, i cisza, a miało być tak pięknie????
(2019.10.23)
W EPT kawka, ploteczki i paznokcie.
(2019.10.23)
EPT płacze po lulku
(2019.10.23)

info

16  
  3
Babcia knuje,knuje jak tu na opiniach środowiskowych zarobić ,bo nic innego nie potrafi wydoić, i żadnego wkładu technologicznego w rozwój miasta nie jest zdolna już osiągnąć.
(2019.10.23)