Tuus po raz trzynasty

13
17.10.2019
Tuus po raz trzynasty
Krystyna Grzybicka została lauteatką nagrody Tuus (fot. Michał Skroboszewski)
Krystyna Grzybicka została laureatką Tuusa – nagrody biskupa elbląskiego. Dziś (17 kwietnia) nagrody przyznano po raz trzynasty. Zobacz zdjęcia z gali.

Mało jest takich osób, które ludziom „na zakręcie” poświęciły niemal całe swoje życie. Krystyna Grzybicka, laureatka tegorocznego Tuusa, prowadziła w Elblągu placówki przeznaczone dla osób, które potrzebują pomocy. Pewną ciekawostką jest fakt, że już w 2014r. tegoroczna lauretatka została wyróżniona podczas gali Tuusów. Nagroda powędrowała wówczas do biskupa Juliana Wojtkowskiego. Dzisiejsza nagroda jest swoistym dopełnieniem wyróżnień. Warto wspomnieć chociażby o ubiegłorocznej nagrodzie prezydenta, czy też wspomniane wcześniej wyróżnienie na gali Tuusów 5 lat temu.

Nagrody Tuus są przyznawane przez biskupa elbląskiego na corocznej gali podczas obchodów Dni Papieskich w Elblągu. „Tuus” jest elbląskim odpowiednikiem ogólnopolskiego wyróżnienia „Totus”. Od 13 lat jej kapituła nagradza ludzi i instytucje, które własną działalnością wspierają „ludzi w potrzebie”. Dni Papieskie są organizowane na pamiątkę wyboru Karola Wojtyły na papieża 16 października 1978 r. Hasłem tegorocznych było „Wstańcie, chodźmy”. Galę uświetnił koncert zespołu Czerwone Gitary oraz występ chóru Alta Trinita, działającego przy parafii Trójcy Świętej w Elblągu.

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Brawo, za dobre serce, dziękujemy.
(2019.10.17)

info

14  
  4
Czerwone gitary to już jednak tylko dawne wspomnienie. Odświeżony skład to już zupełnie inna kategoria. Dopóki śpiewają dawne przeboje jest dobrze, ale te ich nowe piosenki nie są porywające.
Meja (2019.10.17)

info

5  
  7
Może to nie jest już ten wokal, ale gra na instrumentacj grają doskonale.
Nauczyciel muzyki (2019.10.17)
Smuci mnie brak kultury publiczności. Dokąd to tak się Państwo spieszyliscie pod koniec koncertu, że już wychodziliscie z sali, kiedy zespół bisowal? Taki brak szacunku dla artysty, wstyd! Przyszliscie za darmo na koncert i ciężko było posiedzieć do końca? Spieszyliscie się, żeby nie stać w drodze powrotnej w korkach?? Wstyd!
Joe (2019.10.17)
Niby tak, ale to nie jest zespół tylko instrumentalny lecz instrumentalno-wokalny. Prawda jest taka, że po odejściu Seweryna Krajewskiego zespół nie nagral już żadnego hitu.
(2019.10.17)
Wstyd to był jak co niektórzy z tej publiczności dawno chyba nie widzieli mydla i wody a o zasadach dobrego wychowania nie mieli pojęcia...miałem wątpliwą przyjemność siedzieć pomiędzy takim nieświeżym panem a panią która skakała i machała rękoma 10 cm przed moim nosem :( cieszę się że ktoś się dobrze bawi, ale zupełnie nie bierze pod uwagę innych...i dodam, że brak kultury to chyba nie tylko kwestia darmowego koncertu, poprzednio na royal concert za mną bylo towarzystwo co cały czas na głos gadało, śmiało się i rozmawiało przez telefon :(
Słuchacz (2019.10.17)
Ślicznie śpiewała solistka z ALTA TRINITA
Meloman (2019.10.17)

info

7  
  1
Czytam artykuł, mam braki wiedzy. Pytam wujka Google'a: biskup elbląski. Wynik wyszukiwania: Jacek Jezierski. Nie znam, wiec "pytam" ponownie "wujka G". Jacek Jazierski PortEl. Pierwsze 3 wyniki. TRZY. wystarczy.
zniesmaczonyOKRUTNIE (2019.10.18)

info

0  
  0
Koncert super a Joe ma rację. Wstyd. Wychodzić w trakcie koncertu.
Jimi (2019.10.18)

info

7  
  1
Wielkie gratulacje Krysiu. Nic się nie zmieniasz-tak trzymaj.
Halinka (2019.10.18)

info

8  
  1