44
22.09.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
"Ważniejsza dla niektórych jest kupa cegieł oraz to co symbolizuje, a raczej wyobrażenia jakiegoś dziedzictwa kulturowego, niż fakt, że Twierdza Europa, superpolicyjne państwo handlujące bronią i wywołujące wojny jest odpowiedzialne za śmierć, cierpienie i ucisk milionów. Wolicie bronić romantycznych konstruktów takich jak kultura Europy, dziedzictwo, naród czy cywilizacja, podczas gdy są one cynicznie rozgrywane przez elity. Pal licho zabytki, i te fantazje co to z nimi zrobimy po rewolucji, jakby kiedykolwiek do niej miało dojść. Konserwacja starego porządku i jego symboli w obecnych czasach jest zwyczajnie obrzydliwa. Jedyny kościół, który oświeca to ten, który płonie. " Robert Koliński nasz kandydat do parlamentu!
internetpamieta (2019.09.23)
@internetpamieta - Pochlebia mi nawet nieco, że abnegaci mienią mję autorem słynnego hasła "Jedyny kościół, który oświeca to ten, który płonie" wykorzystanego w memie, ale jego faktycznym autorem był nie kto inny jak słynny Buenaventura Durruti, jeden z największych bohaterów XX wieku. Powinno się o nim więcej uczyć w szkołach. Przypomnę zatem - Durruti był przywódcą anarchosyndykalistycznego związku zawodowego CNT/FAI, głównych sił hiszpańskiej rewolucji. Już wiele lat wcześniej brał udział w strajkach antyrządowych, w 1933 roku organizował Rewolucję Libertarną, po której CNT została zdelegalizowana. Po wybuchu wojny hiszpańskiej CNT i FAI wspólnie organizowały oddziały milicji robotniczej. Durruti przewodził ochotniczymi oddziałami anarchistycznymi zwanymi Kolumną Durrutiego, które odnosiły znaczne sukcesy w walce z faszystami. To właśnie Kolumna Durrutiego, obok polskich Dąbrowszczaków, broniła zagrożonej stolicy. Zginął 20 listopada 1936 roku postrzelony podczas walk z faszystami w obronie oblężonego Madrytu.
RobertKoliński (2019.09.23)
Ach ten Kolinski, bez niego naprawde bylo by smutno na tym portalu, "daje do pieca" ,rowno i rozgrzewa atmosfere, jest blyskotliwy, oczytany i potrafi bardzo zrecznie odpierac nikiedy naprawde chamskie ataki, a ze ma troche inne idealy, jak jego oponeci .. no coz, ma prawo i wolno mu.
Stary olewka (2019.09.23)
@Stary olewka - Staropolskiem "Danke Schön" za ten głos rozsądku w elbląskiem internecie;) PS. Umiłowana Redakcja mogłaby opublikować w końcu mój pierwszy post, do którego tylko Post skryptum zostało - nie było w nim wszak nic zdrożnego, a jedynie same cenne uwagi ku rozwadze publicznej, jak niemal zwykle w moich komentarzach;)
RobertKoliński (2019.09.23)
@RobertKoliński - PS2.Poprawcie też tego żenującego bota, który nie dość, że cenzuruje w nadmiarze, to w dodatku łacińskie s. c. r. i. p. t. u. m na "skryptum" zamienia, nosz cyrk normalnie;
RobertKoliński (2019.09.23)
@RobertKoliński - "Pochlebia mi nawet nieco, że abnegaci mienią mję autorem słynnego hasła". Dlaczego Pan Koliński swoich rozmówców nazywa abnegatami czyli brudasami?
zniesmaczony. (2019.09.23)
@zniesmaczony. - Pierwsze primo, nie "rozmówców" a płatnych trolli za kopiejki rozpowszechniających anonimowo łeż i kalumnie, drugie primo, bo są flejami intelektualnymi, żeby grubszych określeń nie używać;
RobertKoliński (2019.09.23)
Przekazać to wszystko osobą które się znają na tym Widzę tu rolę szkół można zaprosić z innych miast nie tylko Polskich (mamy sąsiadów,) artystów, Celebrytów po prostu trzeba chcieć
jank (2019.09.23)

info

4  
  0
Do Dyrektora Teatru słowo - będzie w Elblągu nowoczesny, kreacyjny Teatr - będzie widz. Obecnie mamy tylko klepankę repertuarową. Czas skończyć z zapraszaniem do Elbląga emerytowanych / tanich/ reżyserów. Oni ''tworzą" od 40 lat ten sam spektakl, zmieniając tylko prowincjonalne sceny. No i. .. .. radykalne wietrzenie zespołu aktorskiego - konieczne.
widzka (2019.09.23)

info

7  
  2
Wy Kolinski unikajcie wszelkich rozmów na tematy związane z szeroko związane z kulturą. Bo temat ten jest wam obcy i niedostępny przy waszej osobowości. A osobowość macie raczej paskudną, bo arogancką i pozbawioną empatii do ludzi o odmiennych poglądach. Dowodem na to są wasze wpisy na " zaprzyjaznionym " portalu. Ale podobno i redakcję uwierzcie niczym kamień w bucie. Kończę i nie pozdrawiam.
(2019.09.23)

info

5  
  2