Wybrany wątek opinii

"Ważniejsza dla niektórych jest kupa cegieł oraz to co symbolizuje, a raczej wyobrażenia jakiegoś dziedzictwa kulturowego, niż fakt, że Twierdza Europa, superpolicyjne państwo handlujące bronią i wywołujące wojny jest odpowiedzialne za śmierć, cierpienie i ucisk milionów. Wolicie bronić romantycznych konstruktów takich jak kultura Europy, dziedzictwo, naród czy cywilizacja, podczas gdy są one cynicznie rozgrywane przez elity. Pal licho zabytki, i te fantazje co to z nimi zrobimy po rewolucji, jakby kiedykolwiek do niej miało dojść. Konserwacja starego porządku i jego symboli w obecnych czasach jest zwyczajnie obrzydliwa. Jedyny kościół, który oświeca to ten, który płonie. " Robert Koliński nasz kandydat do parlamentu!
internetpamieta (2019.09.23)
@internetpamieta - Pochlebia mi nawet nieco, że abnegaci mienią mję autorem słynnego hasła "Jedyny kościół, który oświeca to ten, który płonie" wykorzystanego w memie, ale jego faktycznym autorem był nie kto inny jak słynny Buenaventura Durruti, jeden z największych bohaterów XX wieku. Powinno się o nim więcej uczyć w szkołach. Przypomnę zatem - Durruti był przywódcą anarchosyndykalistycznego związku zawodowego CNT/FAI, głównych sił hiszpańskiej rewolucji. Już wiele lat wcześniej brał udział w strajkach antyrządowych, w 1933 roku organizował Rewolucję Libertarną, po której CNT została zdelegalizowana. Po wybuchu wojny hiszpańskiej CNT i FAI wspólnie organizowały oddziały milicji robotniczej. Durruti przewodził ochotniczymi oddziałami anarchistycznymi zwanymi Kolumną Durrutiego, które odnosiły znaczne sukcesy w walce z faszystami. To właśnie Kolumna Durrutiego, obok polskich Dąbrowszczaków, broniła zagrożonej stolicy. Zginął 20 listopada 1936 roku postrzelony podczas walk z faszystami w obronie oblężonego Madrytu.
RobertKoliński (2019.09.23)
@RobertKoliński - "Pochlebia mi nawet nieco, że abnegaci mienią mję autorem słynnego hasła". Dlaczego Pan Koliński swoich rozmówców nazywa abnegatami czyli brudasami?
zniesmaczony. (2019.09.23)
@zniesmaczony. - Pierwsze primo, nie "rozmówców" a płatnych trolli za kopiejki rozpowszechniających anonimowo łeż i kalumnie, drugie primo, bo są flejami intelektualnymi, żeby grubszych określeń nie używać;
RobertKoliński (2019.09.23)
@RobertKoliński - dobry kolinski to ten ktory plonie
(2019.09.23)
Koliński zawsze płonie - rewolucyjnym płomieniem rozumu i sprawiedliwości społecznej, marny trollu:)
RobertKoliński (2019.09.23)
Powrót do komentarzy