Koncert na pożegnanie

25
25.08.2019
Koncert na pożegnanie
Bożenie Sielewicz dziękowali m.in. muzycy EOK (fot. Michał Skroboszewski)
I nie chodziło tylko o zwieńczenie sezonu. Z publicznością Elbląskiej Orkiestry Kameralnej żegnała się Bożena Sielewicz, która za kilka dni przestanie być dyrektorem tej jednostki. - To dla mnie wielki zaszczyt oraz przyjemność, że mogłam pracować dla państwa – powiedziała do zebranych tuż przed rozpoczęciem niedzielnego (25 sierpnia) koncertu muzyki filmowej "Celuloid". Zobacz więcej zdjęć.
Bożena Sielewicz, w rozmowie z Agatą Janik, która ukazała się na naszych łamach, powiedziała:
   "Poświęciłam dwie kadencje, aby stworzyć Orkiestrze jak najlepsze warunki działania i umożliwić jej współpracę z najwybitniejszymi artystami. To się chyba udało, ale bez publiczności na nic zdadzą się nawet najbardziej kreatywne wizje rozwoju EOK. W związku z tym życzę muzykom, aby nie tylko utrzymali przy sobie dotychczasowych sympatyków, ale systematyczne poszerzali krąg odbiorców. Gramy dla ludzi i jeśli oni wyrażają swoje zdanie salą wypełnioną po brzegi, to nie ma dla mnie większej radości. Życzę także wsparcia licznych mecenasów – ich zaangażowanie finansowe jest nieodzowne dla stabilnego funkcjonowania instytucji".
   W ten niedzielny wieczór za współpracę dziękowali Bożenie Sielewicz m.in. muzycy, w tym Karolina Nowotczyńska, która została nowym dyrektorem EOK (oficjalnie obowiązki przejmie 27 sierpnia). A publiczność, po raz ostatni, miała okazję posłuchać jej wprowadzenia do koncertu.
   - To już taka nasza mała tradycja, że na koniec wakacji spotykamy się tu, w sali koncertowej szkoły i gramy dla państwa muzykę filmową. Za sprawą elbląskich Kameralistów i duetu gitarowego, wirtuozów gitary jazzowej, wspaniałych artystów, przeniesiemy się 50 lat wstecz, do czarno – białej ery kina polskiego. Obiecuję jednak, że dzisiaj tu wszystko zaiskrzy kolorowo – mówiła Bożena Sielewicz. - W programie znalazły się utwory i kompozycje polskich mistrzów muzyki filmowej, w dziełach polskiej kinematografii takich jak "Lalka" czy "Człowiek z żelaza", a także autorskie kompozycje naszych specjalnych gości: Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego.
   To przyjaciele nie tylko ze studia nagraniowego, ale jeszcze ze szkolnej ławki. Nad całością czuwał Krzysztof Herdzin, który od lat z powodzeniem łączący działalność na styku partytury, batuty i kamery filmowej. Nie tylko w Polsce, nie tylko w Europie, ale także m.in. w Chinach, Tajwanie, Australii, Kanadzie i USA.
mw

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dziękuję za wszystko co udało się zrobić dla elbląskiej Kultury. Tak naprawdę to dzięki Pani Kultura w naszym mieście była pisana przez duże "K" i na bardzo wysokim poziomie Życzę powodzenia
Meloman (2019.08.25)

info

11  
  10
Brawo , brawo Pani Dyrektor . W glowie sie nie miesci co Pani zrobika dla naszej Orkiestry a pamietam poczatki . Dzisiaj Marek Napiorkowski mowi o EOk jako wizytowce Polski Dziekujemy Pani.
(2019.08.26)

info

11  
  10
Nikt płakał nie będzie. Chyba że ze szczęścia
(2019.08.26)

info

12  
  14
O co tutaj znowu chodzi? Nie płaczę po pani Dyrektor, ale jeżeli to miało być pożegnanie, to gdzie władze i przełożeni ? Żegnał szef biblioteki. Codzienne znane chamstwo "rządzących" również i tutaj. Czy nie mogą pójść na podstawowy kurs dobrego wychowania ?
Żenada (2019.08.26)
@Żenada - Uryna czyni cuda jacy przełożeni jaka władza?! Za co i w imię czego?! Przy okazji ile wynosiła pensja?
Kat_Na_Idiotów (2019.08.26)
A my placzemy, pracowalismy z Pania Bożeną i brak jej w elblaskiej kulturze to wielka strata. Bozenko , powodzenia.
(2019.08.26)

info

9  
  10
Wczorajszy koncert był najlepszym dowodem, z czym kojarzymy Panią Bozene. Cudowny, wspaniali wykonawcy i nasza EOK!
(2019.08.26)

info

10  
  6
Płacze cała Polska, Europa i Swiat cały. Współpracownicy w głębokiej depresji. Muzycy przestali grać i wyrzucili instrumenty do Kanału.
(2019.08.26)
życzę udanego skoku na główkę do kanału :)
zażenowany (2019.08.26)
W Jegłowniku wymowna Cisza !!!
(2019.08.26)

info

6  
  5