A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Kto będzie płacił? Jak pobierasz mniej jak 5 m3 na dzień to nic nie płacisz. Jak sobie zarobisz za ciężką pracę, to też będziesz mógł kupić mieszkanie i podnajmować.
Jak rolnicy będą się dokładali a nie okradali państwa, to będą pieniądze na remonty. Skoro te drogi doprowadzasz do takiej ruiny to nie powinieneś mieć raczej pretensji. W Niemczech na przykład bardzo dużo rolników dorzuca się do remontów kapitalnych dróg i mają dojazdy do swoich pól naprawdę super, tylko pozazdrościć. Ponieważ dokładają się do dróg to dbają o nie a u nas w Polsce, bo się należy i mamy drogi jakie mamy.
@Zen - Chciałeś powiedzieć, że jak sobie zarobisz bez brania wszelkich dopłat, to wtedy możesz tak pisać !
To nie jedz ich produktów. Ciekawy jestem ile dni wytrzymasz.
Jaka paranojA susza bambry doplaty za mokro bambry doplaty urodzaje nieurodzaje kleski bambry doplaty wody hektollitrami by chcieli ceny maja jak z kosmosu a ja za wode musze bulic
Dopłaty to są po to, żeby ludzie mieli tańszą żywność w sklepie. Trzeba było obejrzeć niedawny Agrobiznes i tam rolniczka z Wielkiej Brytanii mówiła, że dzisiaj 60% kosztów produkcji w jej gospodarstwie to formalności związane z wymogami UE. Dlatego dopłaty to rekompensata za te wymogi. Mogliby zlikwidować te dopłaty w całej UE, ale też te bzdurne wymogi, których nie było przed wejściem do UE i wtedy rolnictwo funkcjonowało bez dopłat. Proste. Inaczej będzie po prostu żywność dużo droższa niż obecnie.
W Niemczech to człowieku drogi są tak zrobione, że po nich mogą jeździć nawet czołgi o masie ponad 70 ton. Tam władze wiedzą, że nawet mały najlżejszy kombajn do zboża waży więcej jak 10 ton i dlatego jak budują drogę na wsi to tak budują, żeby wytrzymała ona ruch ciężkich pojazdów proste. A u nas najlepierw zrobią jakiś wyrób drogopodobny, taki, że przejedzie po nim tylko osobówka, a potem się dziwią, że droga się zapada. Przecież to oczywiste, że na wsi odbywa się produkcja żywności i poruszają się ciężkie maszyny. Nie tylko kombajny, traktory ale też i mleczarki, śmieciarki, ciężarówki zakładów energetycznych czy koparki i ciężarówki do prac melioracyjnych ciągniki, które koszą wały i rowy.
Komuna Europejska wymyśliła regulacje, ile możesz podlewać podlewać swoje pola i kwiatki w doniczkach. Jak chcesz podlać więcej, to musisz płacić surową karę.
To sobie wykop studnię, albo też korzystaj z rzeki i nie będziesz musiał płacić. Kto ma ceny jak z kosmosu? To są w sklepach za czarną porzeczkę płacą w skupie od 60gr do 1 zł a w sklepie jest po 20 zl/kg To miej pretensje do handlowców, ale widzę, że dalej opowiadasz te bzdury. Jak u nas nie będzie rolnictwa to dopiero będziesz miał ceny jak z kosmosu. Tak jak jest to na Słowacji i Czechach, tam u nich rolnictwo zostało mocno ograniczone i teraz muszą sprowadzać dużo droższą żywność z Niemiec i Austrii, albo jeżdżą na zakupy właśnie do Polski.
Szkoda, że nie słuchałeś na tym wykładzie na którym była mowa o Żuławach, na których są głównie gleby mineralne (mady). ;)