A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
A nie bronowanie ?
Tam gdzie masz najbliższy szyber.
Mennonici to właśnie rolnicy i jakby cię usłyszeli, to by cię wyśmiali. Kto tam ingerował w zasypanie rowów jak tam rowy są tylko suche? Lepiej weź looknij na zdjęcia. Kto te śmieci podrzuca? Na pewno nie rolnicy.
No to wreszcie beda musieli placic za siebie a nie jak dotychczas za preferencyjne kredyty kupuja mieszkania w miastach i je podnajmuja. Jest zarobek.
Niemcom
@Zen - - Znany jesteś ze swojej głupoty, dlatego raczej idź na pole i zap. .. aj i przestań pisać, bo raczej oddalony jesteś bardzo od prawdy i rzeczywistości.
@Zen - - * Mennonici to właśnie rolnicy * - Zgadza się !!!!! Bo to byli rolnicy a nie ci, co teraz nazywają się rolnikami !!!!! Oni byli prawdziwymi rolnikami !!!
@Zen - Mieszkasz tam? Nie, to raczej się zamknij i się wtrącaj jak nie masz pojęcia. Mieszkańcy tam mieszkający dokładnie wiedzą jak na olbrzymią skalę były tam zasypywane rowy melioracyjne, drzewa, krzewy masowo wycinane, które zapobiegały szybkiemu wysychaniu wody z rowów. Zbyt duża była ingerencja rolników na ich teraz niekorzyść, więc do kogo teraz pretensje?
A słyszałeś o czymś takim jak remonty dróg? Poza tym te drogi zostały wybudowane dla rolników, na wsiach to drogi dojazdowe do pól i gospodarstw. Dlatego powinny być przystosowane do ciężkiego sprzętu. Proste i logiczne na całym świecie tak jest. Tak jak koło mnie budowali drogę i robili wysepki ze znakami, a na konsultacjach ludzie mówili, że w miejscu wysepek droga jest za wąska i nie będą mogły przejeżdżać kombajny i ciężarówki i te znaki zaraz zniszczą, no i władze mówiły: nieprawda, nieprawda i co? Minęło kilka tygodni od otwarcia i żadnego ze znaków już tam nie było.
Paranoja. Wody pod dostatkiem, a rolnikom wprowadza się ograniczenia. Później żywność droga, albo kupowanie z zagranicy, bo u nas nie ma.