A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Ciekawe co ten na pierwszym zdjęciu za bzdury opowiada, że tak się wsłuchują. Sami pseudo- biznesmeni, tzw. sitwa Wikrowska.
Ciekawe co ten na pierwszym zdjęciu za bzdury opowiada, że tak się wsłuchują. Sami pseudo- biznesmeni, tzw. sitwa Wikrowska.
Rolnicy to kulturalni i wykształceni ludzie, a urządzenia melioracyjne i rowy wykonali właśnie dawni mieszkańcy tych ziem, którzy byli rolnikami po to, aby nawadniać polavi to jest kuriozalne, zalecają im szybry, żeby wywołać sztucznie suszę, a potem będą płacić im odszkodowania, gdzie tu logiczne myślenie? To jest właśnie bagno- nieprzemyślane urzędnicze decyzje.
@robi - I cóż wniósł do tej dyskusji pański głupawy a nieprawdziwy komentarz? Chciał pan sobie potrollować i popluć? Nawet zabawny pan nie jest, co jeszcze od biedy można by docenić. Co zaś do "dobrych" rad, to - lekarzu, lecz się sam;
@Zen - Panie Zen, a kto wg Pana (boś Pan przeca rolnik, jak pomnę;) jest za opisaną sytuację odpowiedzialny, a kto poszkodowanym? Posiada Pan może taką wiedzę?:)
Dokładnie, najpierw przez głupie decyzje doprowadzą do suszy na tych polach, a potem będą wypłacać odszkodowania, to po co gadają o retencji o zatrzymywaniu wody i przeciwdziałaniu suszy?
Nie posiadam Panie Robercie takiej wiedzy, ale to ktoś, kto decyduje o zakręcaniu szybrów. U mnie na wsi jak jest sucho to puszcza się w rowy wodę i nawadnianie działa i można ograniczać sobie w ten sposób skutki suszy, No i tak się robi. Oczywiście nie wszędzie, bo wody i rowów nie ma przy każdym polu, ale tam gdzie są to to działa i sprawdza się doskonale, dlatego nie rozumiem czemu zakręcili szybry tym ludziom.
Co za nieodpowiedzialność! Obniżenie poziomu wody gruntowej nie tylko doskwiera rolnikom, ale bardzo przyspiesza degradację gleb organicznych, które człowiek powinien za wszelką cenę chronić. W takich warunkach przez rok utleni się tyle masy organicznej, która tworzyła się przez ponad 100lat! Nie mogę sobie wyobrazić, jak można spuścić wodę z Żuław? To jakaś skrajna nieodpowiedzialność.
Gdzie masz te zasypane rowy w tej wsi? Na zdjęciach przecież widać, że szyber jest zakręcony i w rowach jest sucho, a powinien być odkręcony i powinna być tam woda.
Ktoś powinien za to beknąć i to zdrowo, nie pamiętam takiej sytuacji jak żyje.