Relaks w parku dla każdego

34
27.07.2019
Relaks w parku dla każdego
W ten weekend można było upleść sobie wianek (fot. Michał Skroboszewski)
Kiedyś po tym rozległym parku przechadzał się Carl Ziese, inżynier oraz następca Ferdynanda Schichaua, a prywatnie jego zięć. Mieszkał w pięknej willi, nazywanej przez ówczesnych elblążan "zamkiem", a jej ruiny stały tam jeszcze po wojnie. Dziś park Modrzewie to miejsce wypoczynku elblążan, którzy latem mogą w nim korzystać z różnych atrakcji. W tym roku w każdy letni weekend można położyć się na leżaku, kocu lub ogromnych poduchach i popatrzeć sobie w niebo, wziąć udział w zajęciach jogi czy pograć w gry. Zobacz więcej zdjęć. 

Z jednej strony leżaki, poduchy oraz koce, na których można się położyć i odpocząć, są też gry plenerowe. Nieco dalej znajduje się strefa zabaw dla najmłodszych oraz ich opiekunów i miejsce, w którym odbywają się różnorodne warsztaty skierowane do wszystkich chętnych. Jest też joga na trawie i rodzinne marsze na orientację, w obu atrakcjach udział może wziąć każdy. Tak w tym roku wyglądają letnie weekendy w parku Modrzewie, w którym od trzech lat, w okresie wakacji, można korzystać z różnych atrakcji. Projekt znany jest pod nazwą "Sjesta w parku Modrzwie".
   - Za każdym razem przygotowujemy strefę dla maluchów oraz dla starszych dzieci, w których mogą się pobawić razem z rodzicami. Dzisiaj mamy także warsztaty z plecenia wianków, które prowadzi florystka - mówiła Beata Borc ze spółdzielni socjalnej Idea, która w tę sobotę (27 lipca) towarzyszyła elblążanom w aktywnym spędzaniu czasu.
   W ruch poszły takie rośliny jak nawłoć, jarzębina, wrotycz, chaber, krwawnik, podagrycznik czy margaretki, z których tworzono własne sploty. Tuż obok dzieciaki mogły pobawić się klockami konstrukcyjnymi, zbudować coś z piankowych "makaroników" czy porysować. Razem z nimi bawili się dorośli. Później można było wziąć udział w zajęciach jogi, które zaczynają się o godz. 18 i odbywają się w każdą sobotę wakacji (trwają do 31 sierpnia).
   - Widzę, że są osoby, które były w ubiegłym roku, wracają do nas. Cieszę się, że z tego korzystają – dodała Beata Borc.
   Tak było w sobotę, z kolei w niedzielę (28 lipca) można będzie wziąć udział w rodzinnym marszu na orientację, rozpocznie się on o godz. 16. Więcej szczegółów znajduje się na stronie "Sjesta w parku Modrzewie", gdzie na bieżąco publikowane są informacje o atrakcjach. Można ich również szukać w dziale "Imprezy" na portEl.pl.

mw

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
pięęęknie
Federer (2019.07.27)

info

11  
  2
Kurcze,to już nie można wziąć pod pachę materaca i pójść ze znajomymi poleżeć na trawie,tylko trzeba do tego urzędów,projektów i w gazetach o tym pisac?;)
Edekk (2019.07.28)
Z tymi kocami na trawie to bym uważała....niestety nie każdy sprząta po swoim psie
(2019.07.28)

info

12  
  10
Bo facet i dziewczyna to normalna dziewczyna. Normalni ludzie zostali zmudzeni przez środowisko odchyleńców z lgbt do manifestacji swojej normalniści. Nas są miliony, a ich jest garstka żadna mniejszość nie będzie wchodziła nam na głowę.
(2019.07.28)
@Edekk - Skoro ma to zmotywować do wyjścia na powietrze to nie narzekaj. Sam wyjdź zamiast myśleć.
(2019.07.28)
Umazani w psich odchodach z kleszczami wbitymi w ciało. Ale tak, to jest fajnie....
Benhaweer (2019.07.28)

info

1  
  10
Ty tepy pisowski nieuku.uwazasz sie za katolika to ty jestes gorszym scierwem od tych ludzi
Pik (2019.07.28)
Nie ma bardziej nietolerancyjnego kraju niż p0lska. Czy to względu na orientację seksualną, narodowość. Później się dziwić, że jesteśmy postrzegani jako zacofany Wschód Europy. Większość mentalnie zachowuje się jak małpy , jedyne co potrafi, to rzucać durne hasła. Taki to obraz Polaka rodaka, który pije w weekend, po ciężkim tygodniu w pracy, u swojego Pana. Dlaczego tym bardziej popieram takie inicjatywy jak ta, coś się dzieje pozytywnego w Elblągu ????
jdjd (2019.07.28)
@Pik - Jesteś typowym ćw. oki, em z lgbt zamiast mó, zg. u i nie ubliżaj innym pro, sta. ku!
(2019.07.28)
@jdjd - Wręcz przeziwnie Polacy są bardzo terancyjnym narodem. Zboczeńcy zawsze byli i będą i niech żyją sobie. Teraz Polacy muszą walczyć o obronę swoich wartości, ponieważ ta zgnilizna moralna i intelektualna próbuje je zniszczyć.
(2019.07.28)