175
21.07.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Tak r35 50 sztuk 3 sztuk h35 a 120 sztuk ft17 z 1917 roku więc ilości nie powalają polskiego czołgu lekkiego około 120 sztuk
(2019.07.23)
Tak r35 50 sztuk 3 sztuk h35 a 120 sztuk ft17 z 1917 roku więc ilości nie powalają polskiego czołgu lekkiego około 120 sztuk a vickersow 30 parę owszem siła ognia była ale jeżeli nie mają mobilności to niestety nic nie mogły zrobić z 1200 panzer 2
(2019.07.23)
Tak właśnie "piewcy potęgi Polski" myślą. nie potrafią zrozumieć, że była to klęska już przed atakiem Ruskich i koniec. Tylko lokalnie i w chaosie Polskie oddziały broniły się przed Niemcami i Ruskimi. Brak strategii, głównego dowództwa, łączności. Porażka i tyle
(2019.07.23)
Dolicz do tego 25 tks z działkiem 20 mm i 2 z działem 37 mm. Plus 100 samochodów pancernych z działkiem 37 mm. No i pociągi pancerne.
Zen (2019.07.23)
Nie twierdziłem, że była doskonale wyposażona, ale dość dobrze jak na tamte standardy, była 7 najnowocześniejszą i największą armią świata zaraz po ZSRR, III Rzeszy, Francji, W. Brytanii Włoszech i Japonii, także gadanie o naszym zacofaniu to bzdura, to tak jakby powiedzieć dzisiaj, że Niemcy i Francja są zacofane, bo USA ma nowocześniejszą armię. Poza tym co wg Ciebie powien zrobić rząd w obliczu ataku ZSRR? Jak w odwrocie skoro trwała bitwa nad Bzurą? Poza tym napisałem Ci że cały wschód Polski był pod kontrolą Polaków i stolica też więc po co piszesz, że po 2 tygodniach nie było Polski po co takie bzdury wygadujesz czy 14 września Warszawą Lwowem Grodnem, Wilnem rządzili Niemcy?
Zen (2019.07.23)
@Zen - "czy 14 września Warszawą Lwowem Grodnem, Wilnem rządzili Niemcy?" - tak rządzili, ale z powietrza.
(2019.07.23)
Co mogli robić z powietrza tak samo jak w Afganistanie Amerykanie rządzili z powietrza i w Wietnamie też i co z tego skoro nie zajęli terenów lądowych? Nie rządzili tam, a ty bzdury piszesz, własnie Ruscy wbili nam nóż w plecy i dlatego Polska przegrała. Poza tym do tych czołgów, które wymieniłem dolicz te które dotarłyby do Polski przez Rumunię ze statków. Niemcy już po 20 września mieli mało paliwa lotniczego do samolotów i bomby im się kończyły, bo paliwo kupili przed wojną w USA.
Zen (2019.07.23)
Poza tym Polacy nie byli naiwni, tylko walczyli o swój kraj, ziemię i rodziny, mieli honor nie to co bolszewiccy bandyci.
Zen (2019.07.23)
@Zen - Nie wychwytuj miedzy słowami, napisałem w sensie, że wierzyli władzom, które jeszcze kilkanaście dni temu, zapewniały, że się obronimy :) a napisałem - "Naiwni Polacy walczyli (no bo co mięli robić) maksymalnie BOHATERSKO, szacunek im za to"
(2019.07.23)
A co władze miały mówić? Że nie mamy szans i należy całować w tyłek Hitlera? Z resztą większość osób nie wiedziała, że zaatakuje nas Związek Radziecki i Słowacja. Poza tym władze liczyły na Sojusz z W. Brytanią i Francją. Dlatego mówily, że się obronimy i tak by było, jakby sojusznicy się wywiązali. Dlatego teraz trzeba liczyć na siebie i mieć uzbrojone społeczeństwo.
Zen (2019.07.23)