A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
O, już się pojawił "biblijny protestant". A znaleźliście już w Biblii poparcie dla swoich wynalazków typu: predestynacja, podwójna predestynacja i innych dziwactw? Skoro tacy jesteście wszyscy biblijni, to skąd się wzięło 40 tyś. odłamów protestantyzmu?
@konserwatysta - Wittgenstein był nie tylko upośledzony religijnie, ale również emocjonalnie - mocno ukrywał swoją homoseksualność. W odróżnieniu od Russella Wittgenstein sprzeciwiał się przyznaniu kobietom prawa do głosowania i był zwolennikiem kar cielesnych. Jako nauczyciel bił nie tylko chłopców (co nie było niczym wyjątkowym w tych czasach), ale też dziewczynki. Z posady nauczyciela nie odszedł, ale został zwolniony po tym, jak uderzył pewnego chłopca tak mocno, że ten stracił przytomność. Elizabeth Anscombe była natomiast jeszcze większą oszołomką od niego - nie tylko była jego uczennicą, ale to również najprawdopodobniej ze względu na jej ultra-katolickie oszołomstwo Wittgenstein nigdy nie pozwolił sobie na krytykę katolicyzmu, choć niektórzy podejrzewają, że jako jego tłumaczka i wykonawczyni testamentu po prostu o niektórych kwestiach ta fanatyczka religijna, przeciwniczka antykoncepcji i zwolenniczka prymitywnych "dowodów na istnienie boga" autorstwa św. Anzelma zwyczajnie "zapomniała". Pokaż mi swoje "autorytety", a powiem ci kim jesteś;
Niech każdy wierzy w to co chce, ale niech to robi w swoim domu, albo w kościele jak już musi. Nie trzeba się z tym obnosić na ulicy i przez to utrudniać innym życie.
Kto te kwiatki posprząta. Wierni za szczotki.
zabobon kroczy.
To uporczywe katolskie łączenie ateizmu z komunizmem świadczy o ich poziomie rozumowania. Ateizm nie wynika z komunizmu, to nie ta logika. W imię ateizmu się nie morduje. Natomiast o wiele łatwiej można połączyć np. ofiary kolonializmu, w którym tak ważnym elementem było "nawracanie pogan", napełniając przy okazji zupełnie przypadkiem skarbce nowych przybyszy.
Nawet na lokalnym portalu nie brakuje jak widzę bojówek lewicowych. .Ludzie, skąd w was tyle resentymetu, agresji dla wiary i braku szacunku dla bliźniego?
Nasłuchaliście się Dawkinsów i innych Russellów a potem uważacie się za mądralińskich. Poczytajcie sobie może i posłuchajcie naukowców jak prof. Lennox czy prof. David Berlinski, jeśli macie za grosz uczciwości wobec samych siebie i nie chcecie żyć w zaślepieniu ateizmu. Przypominacie głuchego na koncercie symfonicznym, który nie tylko twierdzi, że muzyka nie istnieje, ponieważ jej sam nie jest w stanie usłyszeć, ale jeszcze domaga się rozwiązania orkiestry i wyśmiewa melomanów.
@BODZIO - ciapiesz jęzorem to idz i wyliż te kwiatki
Zdjęcie nr. 31,32,33-szkoda brzóz, ile ich poległo w całym kraju?
Nie polemizuje się z technikiem hotelarstwa ;) toż to wiedza przeogromna