43
04.06.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nie na siebie, tylko Polaków na polskojęzycznych Rosjan żyjących od kilku pokoleń w naszym kraju co najmniej od 1944 i działających na rzecz Rosji i komuny.
(2019.06.04)
@Zen - Bardzo upraszczasz, jak wszyscy, uznając istnienie czegoś takiego jak jednolity PRL. PRL trwał kilkadziesiąt lat, do 1956 roku to było państwo stalinowskie, i owszem, wtedy było kiepsko, potem już różnie. I przechodziło ono różne przeobrażenia, aż do drugiej połowy lat 80-tych, gdzie moim zdaniem panowało więcej wolności niż po 1990
Agall (2019.06.04)
Tak czy siak to była okupacja, a wolność to jest w Teksasie, u nas takowej nie ma, przez normy narzucone przez UE krajom europejskim przez neokomuchów zwlaszcza tych z pokolenia 68.
Zen (2019.06.04)
(. .. ) Dość przypomnieć, że w pierwszych latach transformacji doszło do gigantycznego załamania ekonomicznego i socjalno-kulturowego. W latach 1991-93 likwidowano średnio 1500 miejsc pracy dziennie, wskaźnik realnych płac odnotował najbardziej drastyczny spadek w historii gospodarczej kraju (w niektórych sektorach nawet o kilkadziesiąt proc. ). Kierując się pobudkami stricte ideologicznymi zdewastowano polską spółdzielczość, na czym ucierpiał nie tylko handel i rolnictwo, ale całe regiony Polski. Stworzono enklawy biedy na post-PGR-owskich obszarach na Podlasiu czy Pomorzu Zachodnim. Jedną idiotyczną decyzją doprowadzono do ruiny osoby niepełnosprawne, które również korzystały najwięcej właśnie na spółdzielczości. Dziś ponad 90 proc. osób z orzeczoną niepełnosprawnością pozostaje bez pracy. Od 1989 roku zlikwidowano kilka tysięcy szkół (tylko w 2006 r. pod nóż poszło prawie tysiąc) oraz blisko 2000 bibliotek (i filii bibliotecznych), nie chcę już pisać o przedszkolach i żłobkach, bo złość i zażenowanie chwytają mnie, gdy tylko o tym myślę. Mam dwójkę małych dzieci, każdy rodzic wie dobrze, co czuję i wie, jak to się odnosi nawet do kryzysowych lat 80.(. .. )
RobertKoliński (2019.06.04)

info

1  
  1
(. .. ) Na początku lat 90.doszło także do katastrofalnego zacofania kulturowego – eksplodowała przestępczość wszelkiego typu, kultura masowa zgniła do cna, doszło do atrofii więzi społecznych na niespotykaną skalę. Niemal zmieciona z powierzchni ziemi została infrastruktura. Wówczas bowiem rozpoczął się proces gigantycznych zaniedbań w wyniku których, na przykład, rocznie likwidowano średnio ponad 400 (czterysta!) km. połączeń kolejowych. Na pocieszenie, na tory, które ocalały rzucono nam Pendolino. Super! Listę destrukcji można oczywiście ciągnąć dalej, choćby o iście złodziejską prywatyzację przemysłu i usług, reprywatyzację nieruchomości, dewastację służby zdrowia itd. I nawet jeśli w krótkim komentarzu nie sposób rozrysować całego pejzażu cywilizacyjnego upadku, który wywołała restauracja kapitalizmu w Polsce i w krajach byłego bloku wschodniego, to jasnym staje się jedno – powodów do masowego podniecenia nie ma żadnych. (. .. )
RobertKoliński (2019.06.04)

info

1  
  1
30 lat wolności. .. Rozejrzyjcie się dookoła. Czy to jest aby na pewno ta wolność, której domagało się kilka pokoleń Polaków przed nami? Nasi przodkowie w grobach się przewracają patrząc na tą naszą WOLNĄ POLSKĘ. .. Szkoda słów.
(2019.06.04)

info

3  
  0
A wiesz Pan, Panie Koliński, kto do tego doprowadził? Komuniści i wszelkiej maści lewicowa swołocz. To oni sprzedali nasz majątek. To oni - przefarbowani - nadal rządzą. I póki nie wymrą nie zostawiając ideologicznych następców będziemy mieli co mamy. Będziemy tylko baranami do strzyżenia.
preczzkomuną (2019.06.04)
@preczzkomuną - Półprawdy i banialuki - owszem, część majątku państwowego rozkradł dawny aparat i nomenklatura, ale zdecydowaną większość polskiej gospodarki rozkradli i sprzedali zachodniemu kapitałowi za orzeszki już nowi aparatczycy i nowa nomenklatura, ta post-styropianowa, balcerowiczowska, neoliberalna, wycierająca sobie gęby sloganami o wolności i dobrodziejstwach dzikiego kapitalizmu;
RobertKoliński (2019.06.04)
Dobrze Zielarz powiedziane
Gość36 (2019.06.04)
Co Ciebie gniecie ? Ze Tobie nie udalo sie ? Ciezka praca ale i wyobraznia, ludzie dochodza do swoich celow.
XxXxZaorski (2019.06.04)