43
04.06.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dwie nieprawdy zawarte w tekście: przed 1989 i nie było żadnej niewoli, lata 80-te pamiętam od połowy, nikt nikogo nie zniewalał i żyło się dokładnie jak dzisiaj: praca, TV, wakacje, podróże, zakupy, szkoła itd Druga nieprawda: po 1989 r nie było żadnego przełomu ku wolności. Przeciwnie, schyłek PRL to działanie ustawy Wilczka i prawdziwa wolność, natomiast początek "nowego" to paniczny, z dnia na dzień pęd do poskromienia "dzikiego kapitalizmu" i wtłoczenia narodu w kaftan państwa opiekuńczego (tak grzecznie nazywa się od dekad stary dobry socjalizm)
Agall (2019.06.04)
30 lat samowolki i januszowania robta co chceta, lustracja. .. jedzie sie po kosciele a starych ubkow tw i reszte holoty bolkow kryc dalej dalej nie ma Piłsudskiego zeby porzadki zrobic, jak juz wolnosci ludzie chca to im sie obrzydza marszami. nie jestes postepowy, nie rozumiesz sztuki nowoczesnej jestes ze sredniowiecza nie rozumiesz wolnosci, glosuj na partie b..., latwiej sie ludzi wykorzystuje, Graj Dalej moze wygrasz 100zl i poczujesz sie wolny, kup 3 zaplac mniej za 1,Dziekuje
(2019.06.04)
PRL 2 a nie wolność, wolność to jest jak wyjedzie się z Polski. Tu nadal jest kontrola wszystkiego, cenzura. Komuniści mają dużo do powiedzenia . O czym tu mówić,
(2019.06.04)

info

4  
  2
Poziom komentarzy ilustruje pojęcie "śmietnika symbolicznego" w głowach piszących.
(2019.06.04)

info

3  
  8
Pewnie, że lepsze, a najlepiej jak w Rumunii osądzlili Nicolae Ceausescu.
(2019.06.04)
Jak nie było niewoli? Polską rządzili zdrajcy i pachołki Moskwy, a w kraju stacjonowało wojsko ZSRR. To była okupacja Polski i jej niszczenie.
Zen (2019.06.04)
dziekuje za ocenzurowanie komentarza ze wzgledu na wystepujace w nim wyrazy dyskryminujace osoby o odmiennej orientacji seksualnej, krytykujace polityke mianem B. .. lu dziekuje za stanie na strazy poprawnosci ideologinej, w koncu srebrniki nie śmierdzą
(2019.06.04)
Tylko jakie to miało znaczenie dla zwykłego życia? Kto widział tych zolnierzy? Czy oni komuś zabraniali pójść do szkoły albo kościoła? Zamykali kogoś w domu,wtrącali się do pracy itd. poza tym mimo ich obecności wprowadzono na kilka miesięcy prawdziwa wolność jeszcze w PRL. Byli oni zresztą jeszcze jakiś czas potem,za rządów solidarności, i też nie przeszkadzali w przemianach (moim zdaniem przemianach prowadzących w złym kierunku)
Agall (2019.06.04)
@Normans - bo tacy jak normans to ewidentnie ruskie trole, widać po wpisach, chce napuszczać na siebie Polaków
Polak (2019.06.04)
Tak wtrącali się, chodziły po domach trójki robotniczo- chłopskie. Decydowali o dostawach obowiązkowych, a wielu relegowali z uczelni i zamykali do paki. W wojsku zabraniali chodzić do kościoła. Do pracy też się wtrącali, bo wysokie stanowiska mogli otrzymać tylko działacze PZPR. Mordowali działaczy opozycji.
Zen (2019.06.04)