58
02.05.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Za ciebie Za ciebie przelewano polską krew byłaś całunem konających żołnierzy i biłaś blaskiem czerwieni i bieli na polach bitew polskich rubieży. Za ciebie wielu oddało swe życie biało-czerwona Flago Narodowa niejeden Polak do piersi cię tulił przed wrogiem jak bóstwo narodu cię chował. Dumnie od wieków łopoczesz na wietrze przed Polskim Narodem w wojnie i pokoju tyś szła na czele i cięłaś powietrze gdy polski żołnierz szedł do boju. A kiedy konał do piersi cię tulił jak matkę drogą cię całował w śmiertelnym uścisku ręce zaciskał ostatkiem sił pod mundur cię chował. Tyś naszą dumą Biało-czerwona naszą ikoną narodową przed tobą naród pochyla głowę tyś naszą Flagą Narodową. Henryk Siwakowski
(2019.05.02)

info

2  
  1
Sądząc po ilości wywieszonych w oknach narodowych flag, nasze przywiązanie i szacunek do niej jest żenująco mały. A przecież flaga, to coś więcej niż kawałek sukna. Ale o tym wiedzą tylko ludzie mądrzy i przyzwoici.
(2019.05.02)
Nic nie muszę uznawać. Flaga UE to nie flaga państwowa i nigdy nie będzie na równi z flagą Polski.
(2019.05.02)
Kogo łączy, to był żałosny widok,
(2019.05.02)

info

1  
  2
Czerwony zamienili na niebieski, a 1 czerwoną gwiazdę na 12 żółtych gwiazd.
(2019.05.02)
Ci tzw. patrioci, którzy tak się afiszują z przywiązaniem do barw narodowych przypominają mi jedno z polskich przysłów, a mianowicie: "modli się pod figurą, a diabła ma za skórą". Przecież obnoszenie się z flagą nie określa postawy przywiązania i szacunku do niej. Często jest to polska hucpa, nie mająca większej refleksji. To wygląda jak pusty dzwon, a czasami zakrawa na fałsz. Bo nie sposób prezentowania symboli jest najważniejszy, a postawa jaką wykazujemy w codziennym życiu. A akurat z tym nie jest najlepiej co wyraźnie widać chociażby na naszych ulicach czy w bieżących kontaktach międzyludzkich. A tak na marginesie często te flagi wiszące na balkonach w towarzystwie suszącej się bielizny czy wietrzonej pościeli raczej nie wyrażają szacunku wobec niej.
małostkowy? (2019.05.02)

info

4  
  0
Dzieki Uni jesteśmy co najmniej 30 lat do przodu to niech niektóre osły się za stanowią co piszą a brakuje im państwowych zakładów bo już nie uda im się zapieprzyc czegoś z zakładów państwowych jestem ciekawy jak by nie. ta Unia to jakie byśmy mieli np drogi ,itd zastanówcie się co niektórzy Brawo unia
Pl-UE (2019.05.02)
Nasze godło i Biało Czerwona !!! Nic nie zobowiązuje mnie do szacunku do flagi U. E.
OrzełBiały (2019.05.02)

info

1  
  2
@Pl-UE - Da się zapieprzyć :) 250 mld zł ---- Kasę z OFE ect. .. .
Dasię,dasię (2019.05.02)
Pan prezydent pięknie mówi o wspólnej sprawie, ale jak się ostatnio przekonali nauczyciele, na których poparciu oparł swoją kampanię wyborczą, mocny jest tylko w gębie. Przez cały czas strajku, w odróżnieniu od prezydentów większych miast - MILCZAŁ. Milczał, kiedy obrzucano nauczycieli błotem i milczy teraz, kiedy dostali groszowe wypłaty. Panie prezydencie - nauczyciele to widzą i zapamiętają.
(2019.05.02)

info

9  
  3