Pożar w środku lasu (aktualizacja)

23
24.04.2019
Pożar w środku lasu (aktualizacja)
(fot. Michał Skroboszewski)
Strażacy wyjechali gasić pożar lasu w okolicach miejscowości Warszewo w gminie Młynary. Z informacji oficera dyżurnego wynika, że jedna osoba została poszkodowana. Pożar rozprzestrzenił się na powierzchni około 2 hektarów, na miejscu pracują strażacy z Pasłęka, Zastawna, Kwietnika, Kurowa, Młynar i Karszewa. Wodę do gaszenia pobierają z leśnych zbiorników przeciwpożarowych. Zobacz zdjęcia.
W lesie pod miejscowością Warszewo (gm. Młynary) prowadzone były prace zrębowe. Około godz. 12.30 straż pożarna została poinformowana o pożarze w lesie, a także o jednej osobie poszkodowanej. Jeden z pilarzy doznał poparzeń rąk, pogotowie zabrało mężczyznę do szpitala. Do gaszenia pożaru wezwano strażaków z całej okolicy: z Pasłęka, Młynar, Kurowa, Kwietnika, Zastawna i Karszewa. W sumie około 40 strażaków.
   Ze względu na ukształtowanie terenu i gęstość zalesienia strażacy pracowali w bardzo trudnych warunkach. Nie pomagał również silnie wiejący wiatr, który podsycał ogień. By dotrzeć do miejsca, w którym płonął las, strażacy musieli rozwinąć około kilometra węży, natomiast wodę uzupełniali ze zbiornika przeciwpożarowego.
   Ostatecznie strażakom udało się zatrzymać rozprzestrzenianie się ognia. W sumie spaleniu uległo około 2 hektarów lasu. Akcja dogaszania może potrwać do wieczora.
   
ms

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
500+ na zapałki?
(2019.04.24)
To pracownicy zapruszyli ogień, tzw. Pilarze
Dzięcioł (2019.04.24)

info

9  
  4
Polska pustynnieje
(2019.04.24)

info

12  
  2
No, czyjaś niefrasobliwość, nieuwaga. Samo się raczej nie zapali o tej porze roku.
Suchojest (2019.04.24)
Komu jak komu ale strażakowi każdemu z osobna należy się duży szacunek za swoją ciężka pracę w której narażają swoje zdrowie i nie jedno krotnie życie.
Wkwk (2019.04.24)

info

18  
  1
nauczycielom styki się jarają nie mają siły dalej strajkować
(2019.04.24)
Nie mają siły ani wstydu.
Wkwk (2019.04.24)
Ostatnimi czasy widzę wozy strażackie jeżdżące w stronę "siódemki" prawie codziennie. Jakaś plaga podpaleń?
(2019.04.24)

info

6  
  0
Na "siódemkę" i pozostałe drogi strażacy jeżdżą do wypadków i innych niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajcie o tym, że obecnie Straż Pożarna (też większość OSP) to jednostka ratowniczo-gaśnicza, więc wyjeżdża nie tylko do pożarów.
tylkotaksobie (2019.04.24)

info

9  
  0
Już widze oczami wyobraźni jak fachowiec z petem w zębach dolewa wachy do pilarki...
(2019.04.24)

info

7  
  3