A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
a popaprańcom to szczenna opada. I już na skargę do brukselki, może i do makreli też.
Będzie fajna miejscówka na ryby,bo chyba tego czegoś w Elbląg portem raczej żal nazywać 5 osób zatrudnionych,jeden dźwig i suwnica. Sądzę że może być więcej turystów co dla nich planuje miasto ???? .Konkretnie kiedy Kolej nadzalewowa ? Kiedy nowy tramwaje z Polskiej Pesy? UM jakie macie wizję na rozwój turystyczny i gospodarczy miasta i okolicy????? Ps. Sądzę że żaden ,aby cicho być i olsztynka nie drażnić a wypłatę co miesiąc brać.
czy port elbląski gotów jest na przyjecie śmieci z całej Europy, które wykupuje pis?
1 z profesorów mówi, że inwestycja będzie się zwracać 450 lat i że jest 60 km do Gdańska droga S7 i tam będą jeździć kontenery, A jak będzie woził ponadgabarytowe turbiny i filtry przemysłowe co ważą po kilkaset ton 7? A przekłanie i odlewy, a elementy wiatraków? A poza tym ciekawe jak ten Pan Profesor to wyliczył, mówi o przeładunkach o wzroście do miliona ton, a co jak będzie nie milin ton za 20-30 lat ale np 1,2 mln, albo 1,5 mln? No i jeszcze 1 kwestia- Pan Profesor nie uwzględnił w swoich obliczeniach pasażerów statków wycieczkowych, a to przecież teraz jest rocznie ok 30 tys osób, kiedyś było znacznie więcej jak nie było blokad Zalewu, 40-50 tysięcy, na każdego pasażera jest opłata portowa, a przecież są też inne porty i przystanie na Zalewie i tam też pobierają opłaty za jachty czy Pan Profesor uwzględnił te dane? Już wczoraj Wójt Gminy Sztutowo mówił na WP, że przekop skróci drogę na Zatokę Gdańską rybakom z Kątów Rybackich o 6 godzin- to już oszczędność paliwa i płac dla załogi. Wójt też powiedział, że dookoła przekopu powstanie infrastruktura gastronomiczna, noclegowa, handlowa i parking czy Pan Profesor też to uwzględnił? Bo ten interes też ma działać tylko dzięki przekopowi? Skąd Pan Profesor wie jak i czy zwiększy się ruch na Zalewie jachtami?
Niech zniknie raz na zawsze !
Kopać Kopać, cena mojej działki przy zalewowej wzrasta.
Zastanawia mnie jedno: budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK), który jest ważny ze strategicznego punktu widzenia Polski, a który również ingeruje w środowisko, nie wzbudza tylu emocji, co przekop Mierzei Wiślanej. Jak rozumiem, taka inwestycja w Polsce A (przypomnę, że jest Polska A, B i C - czyli najuboższa) jest dopuszczalna, natomiast na tzw. wschodniej ścianie już nie? Wszystkich tych ekologów siłą zepchnąłbym do morza, aby ostudzili emocje. Swoją drogą: Unia Europejska nie ma prawa ingerować w ważne interesy strategiczne naszego kraju. Europa zachodnia nie osiągnęła takiego poziomu rozwoju dbając o środowisko naturalne, tylko rozwijając przemysł oraz turystykę, a to również jest bardzo intratny przemysł dochodowy.
I co PO i inne nacje, PIS - pokazuje można budowac, można realizowac inne sprawy ważne dla Polaków i rodzin. Tylko nie przeszkadzajcie tymi donosami do UE konfidenci.
O pieniądze się nie martw jak będą przekopywać to wydłubią bursztyn a jak będzie za mało to się jakiś podatek plus od przedsiębiorców wyłudzi i jakoś dadzą radę.