A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Jeszcze będziecie mnie prosić o pracę.
@Gienek - no i czego nie rozumiesz?
Dlatego będę głosował na PIS, który coś w tym kraju buduje, rozwija, myśli perspektywicznie.
zawsze znajdą się zdrajcy, albo agenci wywiadu rosyjskiego
(. .. )
Teza o "zwróceniu się" przekopu jest zwykłą neoliberalną bzdurą, która zakłada, że każdy nakład publiczny musi być natychmiast zmonetyzowany, bo inaczej to klapa i marnacja - otóż tak nie jest, nakłady publiczne służą m. in. temu, żeby rozwój biedniejszych, gospodarczo zapuszczonych regionów stymulować, a co niekoniecznie musi oznaczać natychmiastowy zwrot z infrastrukturalnej inwestycji. Wiadomo to od czasów co najmniej Keynesa i amerykańskiego New Dealu prezydenta Roosevelta, że inwestycje publiczne pobudzają gospodarkę i tworzą kolejne miejsca pracy na całe dekady. Nikt też nie chce robić z Elbląga drugiej Gdyni, bo ani warunki, ani potrzeby nie te; Elbląg miałby być w tych planach portem tzw. feederowym (pomocniczym – od ang. „feed”, karmić), gdzie docierają ładunki już rozładowywane np. na trójmiejskich redach i nie jest to pomysł pozbawiony podstaw. Mamy infrastrukturę, mamy po temu potencjał - nie mamy tylko wyjścia na morze, czemu właśnie zaradzić ma tak zohydzany dziś przekop Mierzei. PS. Bardzo ciekawy program dziś na ten temat w radiowej Trójce był - brawo dyr. portu Arek Zgliński, za rozumowe i rozsądne argumenty w dyskusji:)
Unia nie wydaje mądrych decyzji.
Pięknie wydymali zielonych płatnych dzbanów. Master Level Job. Teraz możecie koczować na plaży do jesieni, albo w międzyczasie skoczyć do puszczy noteckiej, gdzie wzięliście w łapę przy budowie zamku.
@jezry - port nikomu nie potrzebny. Pisozdrajcy z Putinem otwierają kolejnego szampana.