Wybrany wątek opinii
Będzie fajna miejscówka na ryby,bo chyba tego czegoś w Elbląg portem raczej żal nazywać 5 osób zatrudnionych,jeden dźwig i suwnica. Sądzę że może być więcej turystów co dla nich planuje miasto ???? .Konkretnie kiedy Kolej nadzalewowa ? Kiedy nowy tramwaje z Polskiej Pesy? UM jakie macie wizję na rozwój turystyczny i gospodarczy miasta i okolicy????? Ps. Sądzę że żaden ,aby cicho być i olsztynka nie drażnić a wypłatę co miesiąc brać.
Do moderacji
Odpowiedz
63
19
Suwnice są też w innych miejscach jak przy odlewni i przy Maag Gear i przy Kromecie. Także na przeładunki do 1 mln ton rocznie to wystarczy, a jest jeszcze elewator zbożowy o pojemności 17 tys ton. Więc nie jest tak źle, a co do nadzalewówki to prawda, trzeba ją reaktywować. Turystyka powoli będzie się rozwijać, jak będzie się odbudowywać wiernie starówkę i Wyspę Spichrzów, trzeba odbudować Fontannę Neptuna, zrobić renowację domów podcieniowych w okolicznych wioskach i cmentarzy mennonickich. Plus budowa repliki osady Truso, takiej, żeby to działało cały rok, można tam umieścić jakieś bractwo rycerskie. A jak będzie przekop to przypłyną jachty z innych krajów do Elbląga.
Do moderacji
Odpowiedz
14
0
@Gienek - a kasa na te mrzonki skąd? z przekopu???
Do moderacji
Odpowiedz
0
5
O tramwajach to by mogli pomyśleć wodnych. Z Elbląga za "przekop" i do Elbląga. Można wydłużyć trasę o porty nadzalewowe - atrakcja jak się patrzy. Tylko trzeba myśleć by ją puścić jak tylko otworzą hmmm . . . kanał wiślany??
Do moderacji
Odpowiedz
3
0