A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Wielokalibrowych dział boforsa
i kolejne świętowanie, i wszystko z kasy podatków,
Jedynym gwarantem pokoju jest bron atomowa i polscy politycynie mylic z polskojezycznymi. Taki beck do nich nie nalezal, rozlozyl Polske na łopatki bez zadnego wystrzalu. Takie niedoceniane Czechy, dla mnie to mistrzostwo polityki, kraj zachowany, ludzi nie wymordowano jak w Polsce. Hitler chcial sie dogadac z Polakami ale ze nie bylo chetnych i ten ciagle honor, odwaga itd zrobily z nas w 45 Somalię. .. Teraz podobnie sojusze z us-raelem a tak naprawde sa tu po to by nas pilnowac jak zaczniemy sie buntowac przed oddaniem naszych ziem za roszczenia wyimaginowane z reszta (AKT 447)
@Zen - Jasne a co z przysięgą daną przez oficerów z której nie wielu się wywiązało.
Ty tak na poważnie????
Przecież zdolności bojowe naszej armii są delikatnie mówiąc niemalże zerowe.....
Gromada pasożytów, i chłopów ze wsi tak naprawdę, o plecakach nawet nie wspominam....
Nasi przyjaciele nie pozwolą na broń atomową. Choć oni sami mają i pchają nas w konflikty z Iranem i Rosją, które też mają. No, ale przecież oni nas kochają i będą nas bronić do ostatniego!
Czechy mogą też latać do USA bez wiz ;)
Może też latać Słowacja, Litwa i Węgry. No cóż, za to oni nie mogą się pochwalić, że są największym, najwspanialszym i najhojniejszym sojusznikiem USA.
Pogadaj z wojskowymi (najlepiej po alkoholu, bo wtedy są bardziej chętni do rozmowy) to Ci powiedzą jakie mamy szanse z wojskiem stacjonującym w obwodzie kaliningradzkim. Żadnych i żadne NATO tego nie zmieni (jakby co to będą chronić swoje tyłki, a nie nasze. .. ). Czemu jednostki NATO są w większości rozlokowane na zachodzie Polski ? Wiecie gdzie leży Żagań, Swiętoszów, Skwierzyna i Bolesławie ? O wojsku za czasów Antona to lepiej nie mówić, więcej szkody niż pożytku zrobił. ..
Co masz do chłopów? To są właśnie twardzi ludzie zahartowani i znający teren. A jak była powódź w Elblągu i okolicy to wojsko pomagało uszczelniać wały koło jez Druzno i na rzece Wąskiej. A zdolności naszej armii wcale nie są zerowe. Może nie są największe, ale na pewno większe od wszystkich krajów w regionie i Obwodu Kaliningradzkiego, tylko Niemcy są silniejsze. Teraz nam trzeba tylko wiedzieć lotnictwa i rakiet opl i uderzeniowych. np Tomahawk, całkiem możliwe, że w przyszłości je będziemy mieli, bo już są kupione JASSM i Pociski Przeciwokretowe. Potrzeba też trochę więcej czołgów, ale i tak mamy ich ponad 1000. A kilkadziesiąt tysięcy naszych wojaków było na prawdziwej wojnie w Iraku, Afganistanie, Wzgórzach Golan, Kosovie czy Czadzie i Nigerii, więc nasi wojacy mają różnorodne doświadczenie i wcale nie są tacy bezbronni, trzeba tylko wyposażyć ich w dobry sprzęt.