Wybrany wątek opinii
Jedynym gwarantem pokoju jest bron atomowa i polscy politycynie mylic z polskojezycznymi. Taki beck do nich nie nalezal, rozlozyl Polske na łopatki bez zadnego wystrzalu. Takie niedoceniane Czechy, dla mnie to mistrzostwo polityki, kraj zachowany, ludzi nie wymordowano jak w Polsce. Hitler chcial sie dogadac z Polakami ale ze nie bylo chetnych i ten ciagle honor, odwaga itd zrobily z nas w 45 Somalię. .. Teraz podobnie sojusze z us-raelem a tak naprawde sa tu po to by nas pilnowac jak zaczniemy sie buntowac przed oddaniem naszych ziem za roszczenia wyimaginowane z reszta (AKT 447)
Do moderacji
Odpowiedz
7
1
Nasi przyjaciele nie pozwolą na broń atomową. Choć oni sami mają i pchają nas w konflikty z Iranem i Rosją, które też mają. No, ale przecież oni nas kochają i będą nas bronić do ostatniego!
Do moderacji
Odpowiedz
4
4
Czechy mogą też latać do USA bez wiz ;)
Do moderacji
Odpowiedz
4
1
Nie rozśmieszaj mnie. Czechy nic nie zrobiły, żeby bronić swojego kraju, jakby były mądrym krajem to nie napadły by na nasze Zaolzie jak Polska walczyła z Bolszewikami w 1919/1920. No i zawiązałyby sojusz właśnie z nami. Czesi mieli potężne umocnienia w Sudetach i nowoczesną dobrze uzbrojoną armię zwłaszcza Czołgi Lt 35, Lt 38. Samoloty Avia, czy działa Skoda i CKM bren i CZK. Oddali swój kraj, bo mieli dużo tam Niemców sudeckich. A dużo z Czechów wyjechało do innych krajów walczyć z Niemcami, nie mogąc się z tym pogodzić, nawet do Polski, a w bitwie o Anglię brał udział slynny pilot czeski Josef Frantiszek. Beck fakt był niezbyt rozgarniętym politykiem. Jednak i tak mimo tego musielibyśmy walczyć z Niemcami, bo taki był plan Niemiec i Stalina, żeby zlikwidować Polskę.
Do moderacji
Odpowiedz
3
0
I jeszcze 1 ostatnio był wywiad w Onecie z jakimś czeskim dziennikarzem i on jasno powiedział, że Czesi pomimo tego, że byliśmy wiele lat pod zaborami i okupacja zazdroszczą nam naszej wspaniałej historii i tego, że byliśmy mocarstwem przez pewien czas, że mieliśmy Kopernika, Jagielle, Sobieskiego i że zatrzymaliśmy Turków, i Bolszewików w 1920 roku pod Warszawą co jest uznane za 1 z decydujących bitew w historii ludzkości i nikt nam tego nie odbierze, że zdobyliśmy Monte Cassino, braliśmy znaczący udział w bitwie o Anglię i Czarne Diabły Gen. Maczka wyzwoliły Holnadię część Francji, Belgii i tego, że przed Maczkiem kapitulowala cała baza niemieckiej marynarki wojennej, że wypalił hitlerowców w bitwie pod Falaise. No i tego, że Polacy brali udział w zdobywaniu Berlina i Polska flaga zawisła na Bramie Brandenburskiej.
Do moderacji
Odpowiedz
2
0