Zatrzymani za rozbój na kurierze

14
06.12.2017
Poznańscy policjanci potrzebowali zaledwie kilku godzin, by zatrzymać sprawców brutalnego rozboju na kurierze. W ustaleniach pomogli policjanci z Elbląga. Napastnicy obezwładnili mężczyznę gazem, wrzucili do części bagażowej auta i próbowali z nim odjechać z miejsca. Ukradli kilka paczek, porzucili auta i zbiegli pieszo. Teraz grozi im nawet 12 lat więzienia.
30 listopada br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu otrzymali zgłoszenie o brutalnym rozboju na kurierze. Do zdarzenia miało dojść w okolicy poznańskiej Starołęki. Wówczas około godz. 11 pracownik firmy przewozowej dostarczał paczki jednemu z odbiorców. Podjechało do niego trzech mężczyzn. Wszyscy na twarzach mieli kominiarki. Sprawcy podbiegli do kuriera, obezwładnili gazem po czym wrzucili go do części bagażowej busa.
   Napastnicy zdołali odjechać z miejsca zaledwie kilkaset metrów. Po wjechaniu w polną drogę, auto którym się poruszali ugrzęzło w błocie. Wówczas napastnicy ukradli kilka paczek, kuriera pozostawili w busie, a z miejsca zbiegli pieszo. Sprawcy długo nie cieszyli się wolnością.
   Kilka godzin po zdarzeniu, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali napastników. Okazały się pomocne informacje od policjantów z Elbląga, bo właśnie z tego miasta pochodzili podejrzani. Są to mężczyźni w wieku od 20 do 27 lat. Jak się okazało, nie było to jedyne przestępstwo jakiego się dopuścili. Sprawcy trafili do aresztu. Teraz grozi im nawet 12 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.
   
KWP Poznań

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To że poznańscy policjancie złapali złodziei rozumiem ale żeby podpinać się pod sukces i pisać o niewyobrażalnym sukcesie elbląskiej policji która podała suche dane o przestępcach z bębna tego nie pojmuje. Święta idą a na premie trzeba zarobić. Czekamy na zmasowane łapanki policji o charakterze zbrojnym na kierowców, pieszych i rowerzystów również z posiłkami z "olsztyna" jak co roku w grudniu.
Balbiniarz (2017.12.06)
Rok się kończy a statystyki i opinia spoŁeczeństwa o policji ZARWWAŻAJĄCE !
(2017.12.06)

info

2  
  1
A może napiszcie o napadzie na kuriera w Elblągu. Gdzie został dotkliwie pobity i ukradzione mu zostały telefony. Nie napiszecie bo pewnie Policja ich nie znalazła.
He (2017.12.06)
A na Bałtyckiego kolejka do szarej kurtyny:) Brawo !!!
Miki:) (2017.12.06)

info

1  
  0
@Balbiniarz- Zamknij już tą paszczękę! Napisali wyraźnie, że "Elbląscy Policjanci pomogli", i tylko tyle, nic o "niewyobrażalnym sukcesie". Już nie dopowiadaj swoich fantazji i nie marudź bo marudzisz jak stara baba w ciąży.
kkkkkk1 (2017.12.06)

info

6  
  4
@He - Może to ci sami?
(2017.12.06)
a samochód ukradziony spod nosa z ich parkingu odnaleziony, aaaa ?
Buuhehehehehehe (2017.12.06)

info

4  
  0
@kkkk1 to wytłumacz mi jaka to pomoc w ujęciu sprawców.
(2017.12.06)

info

1  
  2
to żadna pomoc, to nieudolna próba zaistnienia w mediach i poprawienia zafajdanego wizerunku.
(2017.12.06)

info

1  
  4
No to kolejni bandyci na miarę gangu Olsena, którzy rozsławiają nasze miasto. Cymbały jakich u nas wielu.
hhgg (2017.12.06)

info

3  
  0