Złapani na gorącym uczynku

14
21.08.2015
Złapani na gorącym uczynku
18-letni Karol J. oraz 27-letni Andrzej Ł. po krótkim pościgu zostali zatrzymani przez interweniujący patrol policji. Policjanci zauważyli, że młodzi mężczyźni włamują się do zaparkowanego przy ul. Płk. Dąbka samochodu. 
Obaj mężczyźni są znani policji i nie jest to ich pierwsza sytuacja, po której trafiają do aresztu. 18-letni Karol J. był wcześniej karany jeszcze jako nieletni. Teraz, odpowiada za swoje czyny w pełnym wymiarze kary.
   Opisywane zdarzenie miało miejsce około godziny 2.55 w nocy. Korzystając z panujących ciemności oraz pustych ulic dwóch mężczyzn włamało się do zaparkowanego przy ul. Płk. Dąbka samochodu. Na miejsce przyjechał policyjny patrol, a wtedy sprawcy widząc radiowóz zaczęli uciekać. Nie na wiele im się to jednak zdało. Po krótkim pościgu obaj zostali zatrzymani i w kajdankach trafili do radiowozów. Policjanci sprawdzili także wskazany pojazd. Okazało się, że sprawcy otworzyli go uszkadzając zamek oraz próbowali wyjąć z niego radioodtwarzacz. We wnętrzu widać było ślady plądrowania. Teraz obaj usłyszą zarzut włamania. Za ten czyn Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Brawo!
beniu (2015.08.21)

info

8  
  0
I bardzo dobrze, brawo dla Policji, teraz jeszcze wyrok odpowiedni dla złodziei!
Elbl (2015.08.21)

info

9  
  0
Te gnojki niejedno radio zaje### powinno się im nogi z d### powyrywać opublikować wizerunek i nazwiska pełne
Szmaciarzomwmordekij (2015.08.21)
A po co do aresztu. Chłosta by pośladki spuchły. Przy następnej kradzieży, podwójna ilość batów i delikwentów by się oduczyło kradzieży. I tanio i skutecznie. Do tego publika miała by darmową uciechę oglądając chłostę. Pręgierz powinien być w każdym mieście jako symbol odstraszania od dokonywania kradzieży i dewastacji.
JankoMuzykant (2015.08.22)

info

0  
  0
Jeżeli zostali ujęci w trakcie popełniania przestępstwa, czyli bez żadnych wątpliwości, że to oni - to dlaczego nie możemy poznać ich nazwisk i wyglądu? Niech mi prawodawca wyjaśni, dlaczego ich chroni? Z jakich powodów?
(2015.08.23)
a jak myślisz? dlaczego Temida ma opaskę na oczach?
(2015.08.23)

info

0  
  0
moim zdaniem, przede wszystkim bić. Bambusowym kijkiem, żeby nie uszkodzić za bardzo, ale, żeby bardzo bolało. I nie publicznie, bo to nie jest średniowiecze. Tłuc tak, by popamiętali, że następnym razem będzie dwa razy tyle. Lekarz niech tylko stwierdzi, że mają zdrowie fizyczne i psychiczne, potem dopireo wlać po 20 kijów.
(2015.08.23)

info

1  
  0
To auto mojego brata.. 10 lat dla zlodzieji.
starszy brat (2015.08.24)
Jasiński. .. Nigdy nie zmądrzeje.
dfkjgkwehgih (2015.08.24)

info

0  
  0
@Szmaciarzomwmordekij - teraz sie nazywam leon bieliński jak wyjde to fb załoze :)
(2022.03.02)