Zatrzymali 16-latka. Znęcał się nad matką i siostrą

21
10.07.2015
Zatrzymali 16-latka. Znęcał się nad matką i siostrą
fot. (arch. portEl.pl)
Policjanci zwalczający przestępczość wśród nieletnich elbląskiej policji zatrzymali wczoraj 16-letniego Filipa, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matka i siostrą. Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka w Gdańsku. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.
Policjantów powiadomiła 18-letnia siostra podejrzanego chłopaka. Ta młoda kobieta była ofiarą znęcania się zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Wspólnie z 38-letnią matką opowiedziały policjantom nieprawdopodobna historię bestialskiego zachowania nieletniego Filipa. Dramat kobiet trwał od marca br. Wówczas to ich oprawca popadł w tarapaty finansowe, zaczął kraść i stał się bardzo agresywny. Ciągle chciał pieniędzy. Wszystko przez uzależnienie od dopalaczy i narkotyków. Jak później ustalili funkcjonariusze problem głównie dotyczył marihuany i amfetaminy, które 16-latek przyjmował niemalże codziennie. Jego znęcanie to pasmo agresji. Każdego dnia „witał” swoja siostrę „litanią” wulgaryzmów i najpodlejszych wyzwisk, następnie bił ją pięściami i kopał po całym ciele. Na koniec zabierał oszczędności. Nie lepiej traktował matkę. Chociaż nie podnosił na nią ręki to pluł jej w twarz, wyzywał (nawet przy kolegach) i groził śmiercią. Nieletni Filip został zatrzymany wczoraj około południa na ulicy Poprzecznej w Elblągu. Trafił do policyjnej izby dziecka w Gdańsku. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na swoim koncie ma już wiele czynów karalnych, między innymi kradzieże. Był już w schronisku dla nieletnich. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny
   
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Poprzeczna i wszystko jasne, meta na mecie, a tego gada eksmitować na księżyc
ttt (2015.07.10)

info

18  
  0
Gdzie była matka przez 16 lat??? Jak można wychować takiego padalca pozwalając na kradzieże. Już dawno powinna kupić dopalacze i częstować go do skutku.
(2015.07.10)
gówno prawda tak nie było tak to jego siostra jest psychicznie chor
anonim1111 (2015.07.10)

info

0  
  9
Dajcie mi tego chłopaczka, to ja już go tak wychowam, że będzie na kolanach błagał matkę i siostrę o przebaczenie i będzie się starał być najlepszym synkiem na świecie!
(2015.07.10)

info

11  
  0
pora zamknąć te państwo za znęcanie się na podopiecznymi. ..
(2015.07.10)

info

0  
  0
no tak, dwojka dzieci jak miala 20 i 22 lata, meza brak, to nie oczekujcie cudów wychowawczych
dn (2015.07.11)

info

7  
  2
Czy on mieszkał na Poprzecznej czy tylko go tam zatrzymano?
(2015.07.11)

info

0  
  0
no właśnie gdzie byli rodzice?????matka gach za gachem a dla dzieci brak czasu nie ma sie co dziwic ze pluje jej w twarz
(2015.07.11)
Czemu to tak trwało długo, przecież sa psychologowie, pedagodzy w szkole, czemu nie poszła po poradę, tylu mamy specjalistów. Nie chcę winić matki, ale to chyba osoba dorosła powinna coś zrobić. Szkoda tylko że tak długo trwało.
oo (2015.07.11)

info

4  
  1
Zutylizować. Szkoda publicznej kasy na utrzymywanie takiego gnoja.
(2015.07.12)

info

4  
  1