Zapomnieli, który z nich kierował autem

6
11.04.2016
Zapomnieli, który z nich kierował autem
fot. policja
W miniony weekend elbląscy policjanci wyjeżdżali na interwencję 187 razy. Podczas wszystkich interwencji wylegitymowali 563 osoby. Pozwoliło to na zatrzymanie trzech poszukiwanych.
Funkcjonariusze prewencji skontrolowali 56 pojazdów, natomiast policjanci z ruchu drogowego sprawdzili trzeźwość aż 560 kierujących. Zatrzymano przy tym dwóch nietrzeźwych kierujących. Do wytrzeźwienia w pogotowiu socjalnym przewieziono z policyjnych interwencji 26 pijanych osób. Od piątku doszło do dwóch wypadków drogowych.
   Sobotnia (9 kwietnia) kolizja w miejscowości Krupin spowodowała zatrzymanie trzech nietrzeźwych mężczyzn. Zaraz po wjechaniu do rowu fiatem palio weekend, resztę „weekendu” spędzili w policyjnym areszcie. Mężczyźni jechali akurat do sklepu po alkohol, który im się skończył. Autem kierował 20-letni Dawid R. – nie od razu jednak było to jasne. Gdy pijany kierujący, bez prawa jazdy siedzi za kierownicą auta, sytuacja taka nie może się dobrze skończyć. Tak też i nie skończyła się sobotnia przejażdżka.
   Auto wjechało do rowu i wywróciło się na dach. Na szczęście skończyło się tylko na siniakach i zadrapaniach. 20-latkowie prosili nawet o pomoc innego kierowcę, aby ten pomógł im ponownie postawić fiata palio na kołach. Gdy jednak zrozumieli, że nie dadzą rady, poszli pieszo, zostawiając auto. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali całą trójkę 20-latków. Mężczyźni nie mogli sobie przypomnieć, który z nich siedział za kierownicą auta. Pamięć wróciła na drugi dzień, gdy wytrzeźwieli w policyjnym areszcie. Do kierowania autem przyznał się 20-letni Dawid R. W chwili zatrzymania miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji i narażenie pasażerów na niebezpieczeństwo. 20-latek nie miał prawa jazdy. Może mu grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz grzywna i sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Drodzy redaktorzy, może nie przesadzajcie z tym rynsztokowym słownictwem!! Na wytrzeźwiałkę można już trafić od 0,5 promila, a taką zawartość to pijaństwem nie można nazwać. Czyli jak wy wypijecie sobie nawet 1 piwko po pracy to też jesteście pijakami?
Dobresobie (2016.04.11)

info

3  
  1
Bardzo logiczne podejście, brak kierowcy to brak mandatu. Jak wytrzymają z tym, to nic im nie zrobia. Tak samo z BORu chyba zrobili, nie było kierowcy nie było winnego :)
(2016.04.11)
To, że nie miał prawka to jeszcze zrozumiałe, bo u nas aktualnie to łatwiej zrobić doktorat niż zdać na PJ. Ale po pijaku to nie powinien jeździć!!
KKKKK1 (2016.04.11)

info

0  
  0
ludzie kibica atakują nowy narybek
mafiamadia (2016.04.11)

info

0  
  0
Ludzie czytajcie artykuł cały a nie tylko nagłówki. Chłopak, który prowadził się przyznał. .. mowa jest o tym w 3 zdaniu od końca.
Whistler85 (2016.04.11)
śłyszeliscie ze dopy otwarte. .. .. ???, a maa ktoś dooopaaaa??/
(2016.04.12)

info

0  
  0