Zabójca matki zamiast za kratki trafi na leczenie

14
09.09.2015
Zabójca matki zamiast za kratki trafi na leczenie
(fot. arch. portEl.pl)
31-letni Krzysztof S., który w styczniu w Braniewie zabił swoją matkę zadając jej kilkadziesiąt ciosów nożem, zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym. Postępowanie przeciwko niemu zostało umorzone. Taką decyzję podjął dziś (9 września) elbląski sąd.
Przypomnijmy: 26 stycznia po godz.18 oficer dyżurny miejscowej policji został poinformowany, że w jednym z mieszkań na terenie Braniewa trwa awantura. Pod wskazany adres natychmiast wysłano patrol. Okazało się, że drzwi wejściowe są zamknięte, funkcjonariusze postanowili więc je wyważyć. Wewnątrz zastali mężczyznę (syna) i zakrwawioną kobietę (matkę). Kobieta miała na ciele liczne rany cięte i kłute. Policjanci obezwładnili podejrzanego, a reanimacja jego matki trwała blisko 30 minut. Niestety, lekarz ostatecznie stwierdził zgon 57-latki. Krzysztof S., podejrzewany o zabicie matki, trafił do policyjnego aresztu.
   - Nie udało się go przesłuchać, bo kontakt był utrudniony - wyjaśniała wówczas sierż. Jolanta Ciszewska z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. - Problemów nie sprawiał, ale nie odpowiadał na pytania. Był trzeźwy, ale została pobrana krew do badania laboratoryjnego w celu ustalenia czy był pod wpływem środków odurzających.
   Podczas przesłuchania w prokuraturze Krzysztof S. był spokojny. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Natomiast sekcja zwłok wykazała, że kobieta została 48 razy ugodzona nożem, była też wielokrotnie uderzana drewnianym wałkiem kuchennym w różne części ciała.
   Krzysztof S. został poddany obserwacji psychiatrycznej w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim. Biegli orzekli, że gdy doszło do tragedii, był niepoczytalny. Ich zdaniem, nadal wymaga leczenia na oddziale zamkniętym. Prokuratura Rejonowa w Braniewie zamknęła więc śledztwo, a do Sądu Okręgowego w Elblągu trafił wniosek o umorzenie postępowania oraz o zastosowanie wobec 31-latka środka zapobiegawczego w postaci umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym.
   Dziś (9 września)  odbyło się posiedzenie w tej sprawie.
   - Postępowanie zostało umorzone z uwagi na niepoczytalność sprawcy - mówi sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy SO w Elblągu. - Mężczyzna zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym, a do tego czasu pozostanie w areszcie.
   Jak długo potrwa izolacja 31-latka, nie wiadomo. Co pół roku psychiatrzy będą informować sąd o jego stanie zdrowia.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
no eleganco, a jak go wyleczą to być może zabije kogoś innego?
Kat.Na.Idiotów (2015.09.09)

info

12  
  0
Wiadomo ze zqklad tez ma plany do wyrobienia, jakby nikogo nie leczyli to nie mieliby pracy i tak to wyglada
Kupers (2015.09.09)

info

5  
  0
bzdura bzdura i jeszcze raz bzdura tak jak pomroczność jasna, ,, ,i takim sposobem wolnośc dla morderców,
polskab (2015.09.09)

info

9  
  1
biedna kobieta
(2015.09.09)

info

10  
  0
Takich świrów powinno się bezwzględnie umieszczać w więzieniu i tam ewentualnie leczyć. Strach chodzić po ulicy kiedy zapadają takie wyroki
mistrzu (2015.09.09)

info

5  
  0
Chyba postęp cywilizacyjny bardzo nam szkodzi. Zwyrodnialcy, mordercy, gwałciciele itp. wnoszą skargi do Sądu, że mają za mały metraż celi!! O co chodzi??!! Taki. .. powinien zapier. .. ć za miskę strawy, jak nie chce pracować nie dostaje jedzenia. Nieee teraz jest Europa, można się odwołać, róbmy tak dalej. .. Skoro niepoczytany to na jaki ch. .. ma panoszyć się po tej ziemi, żeby następnego zabić?! Wszyscy kalają się nad. .. zwyrodnialcem, a w d. .. mają pokrzywdzonych! Zabił świadomie- zabić świadomie! Skoro był niepoczytalny to może wysadzić szkołę z Waszymi/naszymi dziećmi i co wtedy powiedzą pokrzywdzenia obrońcy praw człowieka??!! Dla mnie sprawa jasna-niech pojedna się z mamą gdzieś tam. ..
Mocnozbulwerowany (2015.09.09)

info

10  
  1
Oczywiste jest, że ŻADEN normalny, zdrowy na umyśle człowiek nie zabija, nie gwałci i nie napada, więc pewnie niedługo wszystkich zwyrodnialców uniewinnią, a nowe wyroki nie będą zapadać, bo przestępcy są przecież chorzy.
(2015.09.09)

info

5  
  0
Najlepiej nic nie mowic i beda cie uwazac za niepoczytalnego. Hmm moglam nic nie mowic na komisji w zusie to tez bylabym niepoczytalna moze rente bym dostala.
(2015.09.09)

info

6  
  0
Jakoś do dnia zabójstwa normalnie funkcjonowal, nie byl niepoczytalny, ponoć cpal i handlowal czyli wiedzial co z czym, nagle zadzgal wlasna matke i stał się niepoczytalny. To przykre że zycie ludzkie, zycie matki jest tak mało szanowane ażeby umorzyc sprawe.
(2015.09.10)

info

0  
  0
a może matka była dla niego niedobra i zasłużyła sobie? są i takie
brunobrunoni (2015.09.10)