Za znieważenie odpowie przed sądem

5
09.05.2017
Za znieważenie odpowie przed sądem
W niedzielę,7 maja trzydziestoletni mieszkaniec Braniewa kierował ulicami miasta samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. W trakcie zatrzymania znieważał interweniujących funkcjonariuszy. Odpowiedzialność karną poniosą również dwaj mężczyźni, którzy podczas interwencji pojawili się na miejscu zdarzenia i zmuszali policjantów do zaniechania prawej czynności służbowej.
Około godz. 11.35 braniewscy policjanci zostali poinformowani o tym, że kierujący pojazdem marki Mazda prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności i po kilku minutach zauważyli wskazany pojazd. Kierujący na widok policjantów wyszedł z samochodu i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za „uciekinierem” i po chwili Kamil K. był już zatrzymany. Mężczyzna był bardzo agresywny i znieważał interweniujących policjantów słowami wulgarnymi. W trakcie badania okazało się, że posiadał 0,70 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
   Na miejscu zdarzenia pojawił się również Kamil K., lat 24 oraz Mariusz K., lat 34. Mężczyźni również byli bardzo agresywni i swym zachowaniem starali się utrudniać funkcjonariuszom wykonywanie czynności. Podczas interwencji znieważali policjantów oraz szarpali ich za umundurowanie. Wszyscy uczestnicy zdarzenia trafili do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.
   
KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A może było tak (chodzi mi o tych dwóch gapiów)-wcale nie zmuszali policjantów do zmiany decyzji ajedynie proponowali co nie jest karalne
poinformowany (2017.05.09)

info

2  
  4
Problem polega na tym, czy funkcjonariusze nie składają fałszywych zeznań, co ostatnio często zdarza się policjantom. Sam doświadczyłem się na swojej skórze i dla mnie fakt składania fałszywych zeznań przez policjantów jest absolutnie nie do przyjęcia, ale cóż takie czasy na fałszowanie wszystkiego w szczególności przez stróżów prawa.
(2017.05.09)

info

6  
  1
W takich sytuacjach zawsze nagrywać policjantów. BRONIĄ SIĘ PAZURAMI PRZED OBOWIĄZKOWYMI KAMERAMI PRZY INTERWENCJACH bo wiedzą co ich czeka i skończą się kłamstwa na swoją korzyść.
(2017.05.09)

info

6  
  0
mogl ich komplementowac to by go puscili
(2017.05.09)

info

3  
  0
Nie rozumiem wpisów komentarzy. Wynika z tego, że facet jechał normalnie ale go zatrzymali bez powodu i złożyli fałszywe zeznania, że był pijany? Co się dzieje. Dobrze, że koledzy go uczciwie bronili ale co z tego jak też trafili do aresztu. I to jest państwo prawa? Nie można już spokojnie jechać samochodem.
spokojny (2017.05.10)

info

0  
  1