Sprawca rozboju zatrzymany

7
08.04.2015
Sprawca rozboju zatrzymany
fot. nadesłana
Policjanci kryminalni zatrzymali 18-letniego Adriana S. który napadł na młodego chłopaka, uderzył go i zabrał mu telefon komórkowy. Jak się okazało sprawca korzystając z telefonu pozyskał hasła do komunikatora internetowego i pisał do znajomych ofiary w jego imieniu. Teraz 18-latkowi za rozbój może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Zdarzenie miało miejsce w przejściu przy ul. Zagonowej. Jak ustalili policjanci kryminalni, tam bezrobotny 18-latek postanowił zdobyć pieniądze na alkohol i napaść na kogoś. W pewnym momencie pojawił się tam młody mężczyzna. Adrian S. podbiegł do niego i uderzył dwukrotnie w twarz. Gdy chłopak wyjął telefon komórkowy by wezwać pomoc, sprawca wyrwał mu go z ręki i uciekł. Jak się później okazało 18-latek skorzystał z haseł w telefonie i zalogował się na jednym z komunikatorów internetowych. Gdy już to zrobił rozesłał obraźliwe wiadomości do znajomych chłopaka podszywając się za niego. Sprawa rozboju została zgłoszona na policję. Policjanci kryminalni pracujący nad nią niedługo po tym zatrzymali Adriana S. 18-latek przyznał się do rozboju. Odzyskano także skradziony telefon komórkowy. Był on w mieszkaniu 18-latka. Mężczyźnie grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności. Taki jej wymiar przewiduje za ten czyn Kodeks Karny.
   
   Policjanci przestrzegają osoby przed przechowywaniem w sposób dostępny w telefonie danych poufnych oraz takich, których pozyskanie może dać osobom niepowołanym dostęp do poczty mailowej lub konta bankowego.
   
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Znam asp. Nowackiego i wiem, że nie użył on słów "podszywając się za niego". Szanowna redakcjo, piszecie dla polaków, piszcie więc w języku Polskim. Podpowiem jak powinno być poprawnie :PODSZYWAJĄC SIĘ POD NIEGO.
Po.szkole.zawodowej (2015.04.08)
". .. Policjanci kryminalni pracujący nad nią niedługo po tym zatrzymali Adriana S. .. ", a tu drugi kwiatek.
njnjkl (2015.04.08)

info

3  
  0
Podpowiem Ci, jak powinno być poprawnie napisane, to, co napisałeś: ". .. piszecie dla Polaków, piszcie więc w języku polskim. "
(2015.04.08)
będziesz ciągnął adrianku. ..
(2015.04.08)

info

1  
  1
gdyby młody śmieć trafił na kogoś broniącego się nożem to może byłoby po śmieciu. Tylko ten co się bronił w tym zdegenerowanym kraju miałby problem.
moooruus (2015.04.09)

info

2  
  0
Większość jest kłamstwem jak to nasze polskie prawo nie wiedza jak bylo a pisza no prosze was. .. .. !!!!!
KtoWieTenZna (2015.04.09)

info

0  
  0
to jak było, napisz, wsadzili go za niewinność??
joolk (2015.04.10)

info

0  
  0