Przekroczył prędkość o 57 km/h. Straci prawo jazdy na 3 miesiące

16
18.05.2015
Przekroczył prędkość o 57 km/h. Straci prawo jazdy na 3 miesiące
fot. (arch. portEl.pl)
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dzisiaj pierwszego kierowcę, który w świetle nowych przepisów przekroczył prędkość o 57 km/h i tym samym stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
Kontrola prędkości miała miejsce około godz. 13 w miejscowości Żurawiec (gm. Markusy). Policjanci zmierzyli prędkość 29-letniemu kierowcy vw golfa. Okazało się, że na odcinku z ograniczeniem do 40 km/h jechał 97. Tym samym przekroczył prędkość o 57 km/h. Mężczyzna nie tłumaczył dlaczego jechał tak szybko. Przyjął mandat w wysokości 500 zł i otrzymał 10 punktów karnych. W świetle nowych przepisów stracił również prawo jazdy na okres trzech miesięcy.
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
media i policja trąbią że od dziś są zaostrzone przepisy ale gość pewnie myślał że to żarty a tu niespodzianka
(2015.05.18)

info

15  
  2
Mi nie przeszkadza, moge 3 miesiące bez jeżdzić
(2015.05.18)

info

10  
  5
policja gratulacje! tak trzymać!
(2015.05.18)

info

9  
  11
A za kolizję bez ofiar, alkoholu, wcześniejszych punktów karnych na pół roku. Brawo!!!!!
(2015.05.18)

info

4  
  4
Dostał bo się zatrzymał.
(2015.05.18)

info

6  
  2
teraz te psy w białych czapkach beda sie ustawiac w miejscach gdzie jest ograniczenie prwdkosci do 30 lub 40 prosty odcinek drogi ok 2,5 kim i beda sie chełpic swoimi statystkami. .. najzwyklejsze skór. .. .. two. .. .o tym własnie w wywiadzie przestrzegał były rajdowiec pan Biela. .w tym całym systemie czylko człowiek jest najgorszym ogniwem. ..
lmhgfy (2015.05.18)

info

17  
  6
A po co dawał prawko, nie mam, zapomniałem i co wtedy?
lkjhgf (2015.05.18)
A za kolizję bez ofiar, alkoholu, wcześniejszych punktów karnych na pół roku. Brawo!!!!! tyle już dają jak mają widzimisię
(2015.05.18)

info

3  
  0
To albo zabierać prawo jazdy albo pkt. i mandat, czemu za jedno wykroczenie jest kara potrójna?? Ja tak nie jeżdżę, ale jeśli by mi sie przytrafiło oddałbym prawko jazdy ale mandaty bym nie przyjął.
okoniowaty (2015.05.18)

info

4  
  1
za nazywanie policjantów psami powinieneś za karę szczekać pod stołem przez miesiąc, a rajdowiec niech pędzi po trasach rajdowych i nie wtrąca się do ruchu drogowego.
(2015.05.18)

info

5  
  8