Sytuacja miała miejsce w sobotę w Młynarach przy ul. 1-go Maja. Tam 40-letni mężczyzna kierując fiatem seicento zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił jadącą nim 17-letnią rowerzystkę. Mężczyzna odjechał z miejsca wypadku jednak nie uniknął odpowiedzialności. Niedługo po zdarzeniu został zatrzymany przez wezwany na miejsce policyjny patrol. Policjanci sprawdzili również jego trzeźwość. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i w takim stanie kierował autem. 17-letnia rowerzystka została przewieziona karetką do elbląskiego szpitala. 40-latek również pojechał w tym samym kierunku tylko policyjnym radiowozem. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Będzie teraz odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości.
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter