Piraci drogowi przyłapani na gorącym uczynku

46
27.12.2016
Kamery w policyjnych radiowozach codziennie rejestrują niezgodne z prawem wykroczenia kierowców. Podczas minionych świąt dwa zdarzenia szczególnie mocno zaznaczyły się w policyjnych statystykach. Obydwa miały miejsce pod Elblągiem. W pierwszym przypadku kierowca mercedesa pędził ponad 200 km/h trasą s7, a w drugim przypadku młody kierowca bmw jechał pod prąd „krajową siódemką”. Zobacz film.
Mundurowi z Elbląga zatrzymali dwóch kierowców, którzy stworzyli olbrzymie zagrożenie na drodze. Zdarzenia miały miejsce 24 grudnia. Pierwsze przed godziną 11 na trasie s7 w okolicach Pasłęka. 36-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego kierował mercedesem klasy c. Jechał 215 km/h w stronę Elbląga. Został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego, którzy patrolowali trasę nieoznakowanym radiowozem. Dostał 500 zł mandatu i 10 punktów karnych.
   Kolejne zdarzenie miało miejsce na krajowej „siódemce” w okolicach Kazimierzowa (trasa wylotowa na Gdańsk). 21-letni kierowca bmw stworzył niezwykle groźną sytuację. Jechał „pod prąd” i o mało nie zderzył się z policyjnym radiowozem, którego kamery zarejestrowały całe zdarzenie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, które miał od 4 lat. Policjanci skierowali sprawę do sadu. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.
   Policjanci ostrzegają przed brawurą i tym samym brakiem wyobraźni, który zaraz po nadmiernej prędkości, jest główną przyczyną wypadków. Za nieumyślne spowodowanie wypadku grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A dlaczego kierowcy z woj. mazowieckiego nie zabrano prawa jazdy, przecież jechał z prędkością 215 km/godz czyli przekroczył o więcej niż 50 km/godz dozwoloną prędkość?
mkt (2016.12.27)
@mkt - Znowu się zmieniło i nie zabierają już prawka.
(2016.12.27)
@mkt - przekroczył ale nie w terenie zabudowanym, kodeks się kłania 🚔
bynio199 (2016.12.27)
to sobie Seba pojeździł :D
(2016.12.27)

info

12  
  1
A kolega mkt to ma prawo jazdy?:-) ( lub pani )
Hehehe (2016.12.27)

info

9  
  0
na przedstawionym filmie policja mierzy średnią prędkość za pomocą wideorejstratora na odcinku 100m, a czy nie powinna na 200m ?
iks (2016.12.27)
@iks - Przy takim naruszeniu niech se mierzy nawet na 50 metrach. Tylko, że 500 złotych to dla właściciela Mercedesa trochę mało. Dobrze, że punkty odczuwają wszyscy podobnie niezależnie od dochodów.
qazzz (2016.12.27)
podaje swoją prędkość nie mercedesa
(2016.12.27)
To, że kierowca mercedesa gnał, to jeszcze można zrozumieć, odpowiedni stan opon, dobry stan nawierzchni, itp itd. ryzykuje mandatem, jego sprawa. Ale kierowca BMW to. .. .idiota.
JakzwykleBMW (2016.12.27)

info

17  
  6
ale jesteś bystry, pewnie jechał 5km/h miej. ..
jurekogórek (2016.12.27)