Pijany mężczyzna kierował fiestą

5
26.03.2018
Pijany mężczyzna kierował fiestą
fot. policja
Uczestnicy ruchu drogowego poinformowali w niedzielę (25 marca) dyżurnego policji o mężczyźnie, który w „dziwny” sposób porusza się fordem fiestą. Informacja doprowadziła do kontroli drogowej i co najważniejsze do wyeliminowania z ruchu kolejnego pijanego kierującego.
Ta kontrola drogowa była specyficzna i policjanci ruchu drogowego dawno nie spotkali się z takim postępowaniem osoby, która wsiada za kierownicę auta. Skontrolowana w Jegłowniku fiesta była prowadzona przez 65-latka. We wnętrzu samochodu znajdowało się kilkanaście pustych butelek po wódce oraz jedna nie do końca opróżniona, z której mężczyzna mógł „popijać” nawet w trakcie jazdy samochodem. Świadczy o tym zawartość alkoholu w organizmie oraz panujący wewnątrz pojazdu zapach alkoholu. Policjanci zbadali mężczyznę alkotestem. Okazało się, że ma on 2,3 promila alkoholu w organizmie. Jego samochód trafił na policyjny parking.
   65-latek, gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Policjanci od razu podczas kontroli zatrzymali mu prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Wobec pijanych kierowców powinna być dopuszczalna drastyczna przemoc fizyczna z pobiciem włącznie, oraz zniszczenie samochodu na drodze (na koszt kierowcy pijaka), tuż po zatrzymaniu i stwierdzeniu alkoholu u kierowcy. Ludzie bez mózgu, pijaki, narkomani za kierownicą to potencjalni mordercy!
kierowca-od-lat (2018.03.26)

info

5  
  2
co tu pisac krotka pilka PUCHA I PO TEMACIE takich z dwa, trzy przyklady i czwarty juz sie zastanowi gleboko czy warto /tylko trzeba sie wzic za robote a nie jakimis smiesznymi parageafami rzucac, no i podstawa to musimy miec SADY A NIE CYRK I SEDZIOW A, NIE KLAUNOW. .TAKA PRAWDA I NIKT NIE ZAPRZECZY TEJ PRAWDY JEDYNIE JAKIS DEBI9 CO TEZ TAK ROBI PO PIJAKU A TE LAPSKA CO BEDA W DOL TO MAM GLEBOKO W 6789E. !!!!
////// (2018.03.26)

info

2  
  1
To nie powinno być że może grozić tylko że dostanie dwa lata więzienia, a przez ten czas odsiadki wolontariat z podopiecznymi w hospicjum żeby nauczył się i szanował życie nie tylko swoje, ale przede wszystkim życie innych.
(2018.03.26)

info

4  
  0
Osiągnął wiek emerytalny i po prostu się upił gdy dowiedział się jaką będzie dostawał emeryturę od tego państwa. Też bym się upił.
(2018.03.27)

info

0  
  1
Jegłownik! To normalka, wszystkie te wioski leżące w pobliżu Jegłownika to tragedia !!! Tylko niestety dzięki obywatelom coś z tego ułamka jest wyłapywanych. No cóż jeszcze dużo roboty dla Policji, aby w końcu na wioskach doprowadzić do jakiegoś porządku a ludzi tam mieszkających do przestrzegania przepisów.
(2018.03.27)

info

1  
  0