Dwaj pozostali to 30-letni mieszkaniec Elbląga, który został zatrzymany w Nowakowie przez patrol ruchu drogowego. Mężczyzna jechał vw polo. Po sprawdzeniu danych okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Badanie alkotestem wykazało u niego 0,9 promila alkoholu. Jego auto odholowano na policyjny parking.
Trzecim z pijanych kierujących był 54-latek zatrzymany przy ul. Traugutta. W tym przypadku badanie alkotestem wykazało 1,84 promila. Kierującemu seatem zatrzymano prawo jazdy.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości może grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.
Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter