Nieszczęśliwa miłość ujrzy finał w sądzie

9
21.09.2015
Nieszczęśliwa miłość ujrzy finał w sądzie
fot. (arch. portEl.pl)
Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali 18-latka, który jest podejrzany o stalking na swojej byłej dziewczynie z liceum. Para była ze sobą 3 lata. Kiedy dziewczyna chciała zakończyć związek Maciej nie mógł się z tym pogodzić i zaczął ją nachodzić w domu. Śledził, telefonował i grozić samobójstwem. Dziewczyna i jej rodzice nie mogli dłużej wytrzymać tej sytuacji i poprosili policjantów z Elbląga o pomoc.
Historia miała miejsce w jednej z podelbląskich miejscowości, a rozpoczęła się w momencie kiedy dziewczyna chciała zakończyć związek. Z tą decyzją nie potrafił pogodzić się jej 18-letni partner, z którym znała się z liceum i z którym spotykała od trzech lat. Ten młody mężczyzna już od sierpnia zaczął ją nachodzić w domu. Nękał telefonami i sms-ami. Podjeżdżał samochodem pod jej dom, obserwował, śledził i zaczepiał w miejscach publicznych. Stosował też szantaż emocjonalny. Deklarował, że jak nie wróci do niego, to popełni samobójstwo. 18-letni Maciej został zatrzymany i usłyszał zarzut stalkingu. Przyznał się i powiedział śledczym, że nie wiedział o istnieniu takiego przestępstwa. Na koniec podkreślił, że wszystko to robił z miłości i nie potrafi dalej żyć bez ukochanej. Ten młody człowiek odpowie teraz za stalking. Ma zakaz zbliżania się do domu pokrzywdzonej do 20 metrów, zakaz kontaktowania z nią i jej rodziną oraz policyjny dozór. W świetle prawa za tego typu rodzaj przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia. Wcześniej nie był notowany.
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

parodia. .. za takie cos sprawa. .
(2015.09.21)

info

5  
  7
Parodia to ty jesteś. skoro nachodził niech beknie teraz.
(2015.09.21)

info

2  
  5
Szkoda chłopaka trochę. Biedak się zakochał, miał pewnie z nią plany na przyszłość, a jej sie pewnie nowego zachciało. ..
asdasdasdasd (2015.09.21)

info

9  
  3
Po dłuższych związkach ludzie często nie mogą się pogodzić ze stratą kogoś bliskiego. Czasami jak jednej stronie zależy to warto próbować, ale jeśli definitywnie druga strona nie chce. To nic na siłę. Pozdrawiam :-)
zawada84 (2015.09.21)

info

7  
  1
Strach przed przyznaniem się do kłamstw okazał się być silniejszy od miłości. Pytam się gdzie podziało się sumienie ludzi XXI wieku ?
CzarnySmirnoff (2015.09.21)

info

4  
  0
No to chłopie kup sobie miarę cm, przekroczysz limit 20 m i do pudła
ttt (2015.09.21)

info

2  
  0
Maciej jesteśmy z Tobą! znamy prawdę.
Przyjaciel12 (2015.09.22)

info

6  
  2
Szkoda, że media tak jednostronnie przedstawiają całą sytuację. Może warto by było też z chłopakiem i jego rodziną porozmawiać i dojść prawdy o pobudkach ojca dziewczyny.
Dociekliwy (2015.09.22)

info

6  
  3
no niestety MIŁOŚĆ jest jak sraczka szkoda chłopaka
logik (2015.09.23)

info

2  
  0