Jechali po pijanemu, staną przed sądem

9
30.12.2016
Jechali po pijanemu, staną przed sądem
Policjanci z Elbląga zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy miał 2,46 drugi natomiast 2,4 promila alkoholu w organizmie. Obaj odpowiedzą przed sądem za jazdę autem po pijanemu. Za taki czyn prawo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
Pierwszy z mężczyzn to 44-latek, który po zatrzymaniu do kontroli drogowej, został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania to 2,46 promila. O ile w przypadku tego mężczyzny możemy mówić o policyjnym zatrzymaniu, to w przypadku 34-latka, który wsiadł za kierownicę swojej astry, możemy powiedzieć, że zatrzymał się sam, po tym jak doprowadził do wywrócenia się auta w miejscowości Raczki Elbląskie. Policjanci zabezpieczyli jego samochód na strzeżonym parkingu.
   Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. W przypadku pierwszego z kierowców nie uczyniono tego, ponieważ 44-latek już wcześniej miał odebrane uprawnienia, a sąd wydał w jego przypadku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Obaj mężczyźni staną teraz przed sądem, który zadecyduje o wymiarze kary. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli kierujący był już karany za ten czyn, górna granica kary może wzrosnąć do lat 5.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Bo świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia.
(2016.12.30)

info

7  
  2
Oj ci wiochmeni ! Tylko im rajdy na pełnym gazie w głowach a skutki są potem jak widzimy ! Zaniedbania policji, jeżeli chodzi o wiochy dają takie a nie inne żniwa !
furcia (2016.12.31)

info

2  
  2
Typowa NEBraska.
(2016.12.31)

info

2  
  3
Powyżej 2 promili to mordercy na drodze. Powinien być kontrolny strzał w tył głowy na miejscu.
(2016.12.31)

info

2  
  3
karac to zamalo, zabierac auta i dozywotnio prawo jazdy, dla tych co na 2 gazach jezdza,
boos (2016.12.31)

info

3  
  0
Wolę mieszkać na wsi niż w mrówkowcu, mam tu cisze i spokój a w mrówkowcu tylko szansę na pisanie głupich komentarzy;)
(2016.12.31)

info

2  
  1
Tak pier. .. .. taki w inny samochód, pozabija ludzi w tym może dzieci i później tłumaczy, że przecież był pijany i nie zrobił tego celowo. Oczywiście ktoś inny wlał mu alkohol do gardła i to zapewne nie on co róż będzie chodził na cmentarz. Skończmy tolerowanie narodowego alkoholizmu. !
(2016.12.31)

info

1  
  1
Jak nie posadzą ich to oni nadal będą jeździć bez prawka, po pijaku i będa mieli w d. pie wymiar sprawiedliwości, życie i zdrowie innych już mają gdzieś to ludzkie śmieci są i trzeba takich utylizować !
KatNaDrogowychMorderców (2017.01.01)

info

1  
  0
@Wolę mieszkać na wsi niż w mrówkowcu, mam tu cisze i spokój@ - Co ty pieprzysz ! To ty chyba nie mieszkasz na wsi, podaj nazwę wsi, gdzie masz cisze i spokój !!
(2017.01.01)

info

0  
  0