Jechała na czołówkę i wpadła do rowu

24
24.03.2020
Jechała na czołówkę i wpadła do rowu
W Sądzie Rejonowym w Elblągu zapadł wyrok wobec 33-latki, która wyprzedzała na podwójnej  ciągłej, zmuszała innych kierowców do gwałtownego hamowania, a sama chcąc uniknąć zderzenia, wjechała do rowu. Została skazana na 3 tys. zł grzywny i dostała zakaz kierowania pojazdami na 6 miesięcy.

Zdarzenie miało miejsce 13 grudnia 2019 roku w miejscowości Błotnica (droga K-22 Elbląg – Malbork). 33-latka kierowała osobowym peugeotem. Jechała w stronę Malborka. Spowodowała  olbrzymie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na łuku drogi zaczęła wyprzedzać na podwójnej ciągłej. Kierowcy jadący z przeciwka musieli gwałtownie hamować i „uciekać" na skraj jezdni. Kobieta stworzyła tak niebezpieczną sytuację, że w celu uniknięcia czołowego zderzenia z innym samochodem, zaczęła gwałtownie hamować, straciła panowanie nad pojazdem, skosiła barierki po lewej stronie drogi, a po prawej zakończyła jazdę w rowie.
   Policjanci wówczas skierowali do sądu wniosek o ukaranie kierującej. Sąd Rejonowy w Elblągu wydał w tej sprawie wyrok. Kobieta ma półroczny zakaz prowadzenia pojazdów i musi zapłacić 3 000 zł grzywny.
   Niech to będzie przestroga dla wszystkich kierowców lekceważących bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Całkowicie bym zabrała prawo jazdy co za prawo
Skandal (2020.03.24)

info

31  
  1
Miło przeczytać o jakieś zakończonej sprawie a baba niezrównoważona oby nie miała dzieci
(2020.03.24)
Najpierw wp. .. .. l, a potem mandat i zakaz.
stop oszołomom na drodze (2020.03.24)

info

12  
  0
Do Krynicy Morskiej cała warszawka się zjechała i łażą po lesie i po granicy. Kichają i pluja. Straż graniczna nie ma nawet Baraka socjalnego na granicy! Siedzą w aucie i zarażają się nawzajem. Zaraz zostaniemy bez straży granicznej i policji jak złapią wirusa!!!
(2020.03.24)

info

4  
  2
Baba za kierą i wszystko jasne :)
sekonda (2020.03.25)
Moim zdaniem kara jest zbyt łagodna, przekroczenie podwójnej ciągłej świadczy o braku poszanowania dla prawa i spowodowanie zagrożenia dla wielu niewinnych ludzi. do tych kar zasądzonych przez sąd dołożyłabym obowiązkowo badania psychologiczne żeby sprawdzić czy ta pani może być kierowcą i powtórny egzamin na prawo jazdy bo ewidentnie nie zna przepisów prawa drogowego albo co gorsze, zna ale je lekceważy. ..
mkt (2020.03.25)
Stanowczo za niska Kaaara!!! Co to !!! Kto takie zaniżone 6 mięs tylko. .. .przecież to trzeba zabrać chociaż na 5 lat mogła pozabijać Ludzi. .. .niewinnych i dzieci. .. .i taka finansowa niska. .. .brak słów. .. gdzie rozum. .. ..
Oburzona (2020.03.25)

info

10  
  0
Stanowczo za niska Kaaara!!! Co to !!! Kto takie zaniżone 6 mięs tylko. .. .przecież to trzeba zabrać chociaż na 5 lat mogła pozabijać Ludzi. .. .niewinnych i dzieci. .. .i taka finansowa niska. .. .brak słów. .. gdzie rozum. .. ..
Oburzona (2020.03.25)

info

6  
  0
Takimi wyrokami proszę państwa w Polsce nic nie zmienimy !!!!! Szczególnie na wsiach przepisy są łamane i totalna samowolka, dlatego też kary muszą być dużo wyższe jak chcemy to chociaż trochę pohamować !
(2020.03.25)

info

8  
  0
6 miesięcy prawko zabrane???a badania psychiatryczne sąd zlecił? Ktoś kto tak jeździ ma jakaś chorobę psychiczna! Ten wyrok to kpina! WOLNE SĄDY...
Goscjekek (2020.03.25)

info

10  
  0