Jechał zbyt szybko, stracił prawo jazdy

22
17.06.2015
Jechał zbyt szybko, stracił prawo jazdy
Kolejny kierowca, w świetle nowych przepisów, stracił prawo jazdy na trzy miesiące. To już szósty przypadek na terenie miasta i powiatu elbląskiego, kiedy to zbyt szybka jazda zakończyła się utratą uprawnień. Policjanci apelują o rozsądek i zdjęcie nogi z gazu.
Kontrola policyjna miała miejsce wczoraj (16 czerwca), około godziny 22 na ulicy Sienkiewicza w Elblągu. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali vw golfa, bo 21-letni kierowca jechał 98 km/h na ograniczeniu do 40. Przekroczył prędkość o 58 km/h. Konsekwencją jego brawury było oczywiście obligatoryjne odebranie prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Mężczyzna otrzymał także 500 zł mandatu i 10 punktów karnych.
   
Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
ten przepis jest już zaskarżony do T. K.
(2015.06.17)

info

10  
  7
i bardzo dobrze ze zaskarżyli. .bo to parodia. .po 2 to jakie przekroczenie o 60??? 40 a jechał 98 to ja tu widzę 58km to raz. .mogł nei przyjąc mandatu i by wygrał, ,,
(2015.06.17)
Powiedzmy sobie szczerze, że przy przekroczeniu o ponad 50km/h nie ma mowy o błędzie pomiaru czy zagapieniu się - nie ma co skarżyć przepisu do TK, tylko trzeba ostro eliminować czubków z dróg.
Łukasz23 (2015.06.17)

info

16  
  7
powiedzmy sobei szczerze. .ze masz niedo. .. je. .. .ba. .. .nie mózgowe. .
(2015.06.17)

info

4  
  10
Debile a nie policja. O 22 to już prawie ruchu nie ma. Czemu nie lapiecie w godzinach szczytu??
(2015.06.17)

info

6  
  12
Tu chodzi o podwójne a nawet potrójne karanie za jedno wykroczenie 1.Punkty 2.500zł 3.Zawłaszeczenie prawka. Nawet na Białorusi panują ludzkie przepisy.
(2015.06.17)
.. .Łapać, łapać i zabierać prawo jazdy, a przygłupy niech sobie "pyszczą". .. przyszpanował, niech ma. ..
jato (2015.06.17)

info

12  
  8
Zależy co te przepisy mają chronić - wolność czy życie/zdrowie? Na wspomnianej Białorusi ginie w wypadkach samochodowych jeszcze więcej ludzi niż u nas, za to np. w Szwecji, gdzie przepisy są ostrzejsze i lepiej egzekwowane jest ponad 3x mniej ofiar niż w Polsce (w przeliczeniu na liczbę mieszkańców).
(2015.06.17)
Prawo jazdy może zabrać sad, póki sad nie odbierze prawa jazdy to można dalej jeżdzić
(2015.06.17)

info

4  
  6
zgadza się. Do wyroku sądu żaden krawężnik nie może zakazać nam jazdy za przekroczenie prędkości
(2015.06.17)