Awantura oraz kradzież piwa

9
18.09.2015
Awantura oraz kradzież piwa
Policjanci zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn, którzy na zapleczu mieszkalnego budynku pili alkohol i zaczepiali przechodniów. Gdy jedna z mieszkanek zwróciła im uwagę, mężczyzna rzucił w kobietę puszką po piwie. Awanturnicy próbowali być agresywni wobec policjantów, jednak gaz pieprzowy i kajdanki skutecznie ostudziły ich zapał.
Była godzina 19.45, gdy policyjny patrol został wezwany na ul. Traugutta w Elblągu. Tam pijane osoby miały głośno się zachowywać i awanturować. Na miejscu funkcjonariusze zastali kompletnie pijanego 27-latka, którego postanowili przewieźć do pogotowia socjalnego aby tam wytrzeźwiał. W tym momencie z klatki schodowej wyszedł młodszy, 20-letni mężczyzna i próbował uniemożliwić zabranie 27-latka. Jako, że był agresywny policjanci użyli gazu pieprzowego oraz kajdanek, które skutecznie ostudziły jego zamiary. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wytrzeźwienia. Interweniujący policjanci ustalili także, że piwo, którym wcześniej raczyli się sprawcy awantury pochodziło z kradzieży. Informacja ta została potwierdzona w pobliskim sklepie. Mężczyźni odpowiedzą zatem za picie alkoholu w miejscu do tego nieprzeznaczonym oraz za kradzież. Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń grozi im za to grzywna.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Mieszkam niedaleko, niech w stosunku do mnie się tak zachowają! Z chęcią sam ich potraktuję gazem, sprzedawca z bron. pl mówił że gaz który wziąłem jest najsilniejszy na rynku, byłoby na kim to sprawdzić.
Luq83 (2015.09.18)

info

2  
  0
a potem wypatrzyliby Pana gdzieś pod wieczór i sprawili łomot. Prawo linczu, to niedobry pomysł.
(2015.09.18)

info

1  
  2
To wtedy by zadzwonił po policje xd
asdasdasas (2015.09.18)

info

0  
  0
Mi się w głowie nie mieści jak młode osoby mogą całymi dniami sterczeć przy blokowiskach/w klatkach/parkach, nic kompletnie nie robić tylko chlać i jeszcze (o zgrozo) ludzi zaczepiać. Człowiek w tym wieku powinien poświęcać jak najwięcej czasu i sił aby jakoś te życie ułożyć. Szkoła/kursy/praca, itp. W Niemczech gdzie mieszkam w jednej miejscowości w ciągu dnia roboczego praktycznie młodych ludzi nie widać na ulicach. Każdy pracuje albo się uczy a potem udaje się na kursy/szkolenia, każdy coś robi i nie marnuje czasu, walczy o lepszą przyszłość.
Żenadija (2015.09.18)

info

1  
  1
Bo to tylko patologia, która później najgłośniej krzyczy, że im się zasiłek należy odpowiednio państwa
(2015.09.18)

info

2  
  0
mało! oprócz gazu powinni dostać potężne pałowanie!!! Grzywna - pusta kieszeń nie boli.
(2015.09.19)

info

0  
  0
oni nawet grzywny nie zaplacą. Ze za kradzież wartości do kilkuset zlotych grozi grzywna to wielka zasługa bylego min. sprawiedliwości Jarosława Gowina, mam nadzieję, że nie będzie on w nowym rządzie ktory utworzy PiS. A może kradzież ze sklepu może też być uznana za rozbój i wtedy do 12 lat.
(2015.09.19)

info

0  
  0
zenaduja - masz rację, na zachodzie to tak zachowują się tylko niepracujący imigranci utrzymujacy się zasiłków, a w obecnej polsce to polacy tak spędzają czas. i tu widać przewagę PRL- u, ktory zdecydowanie lepiej radził sobie z wszelkiego rodzaju patologiami, ktore były marginesem, a dziś to przyzwoity obywatel, placący rachunki i podatki ze swojej niewielkiej pensji, dbający o porządek i uczulony na lamanie prawa jest w mniejszości. Cóż, taką mamy władzę w naszym kraju,
(2015.09.19)

info

0  
  0
przynajmniej poczują, co to areszt. Jak to mówi sąd w Elblągu, za gwałt na kobiecie dostaje się zawiasy, na dziecku, jakąś śmieszną karę. Ale takie "straszne" przestępstwa trzeba karać!
(2015.09.20)

info

0  
  0