Była godzina 19.45, gdy policyjny patrol został wezwany na ul. Traugutta w Elblągu. Tam pijane osoby miały głośno się zachowywać i awanturować. Na miejscu funkcjonariusze zastali kompletnie pijanego 27-latka, którego postanowili przewieźć do pogotowia socjalnego aby tam wytrzeźwiał. W tym momencie z klatki schodowej wyszedł młodszy, 20-letni mężczyzna i próbował uniemożliwić zabranie 27-latka. Jako, że był agresywny policjanci użyli gazu pieprzowego oraz kajdanek, które skutecznie ostudziły jego zamiary. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wytrzeźwienia. Interweniujący policjanci ustalili także, że piwo, którym wcześniej raczyli się sprawcy awantury pochodziło z kradzieży. Informacja ta została potwierdzona w pobliskim sklepie. Mężczyźni odpowiedzą zatem za picie alkoholu w miejscu do tego nieprzeznaczonym oraz za kradzież. Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń grozi im za to grzywna.
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter