Zbiornik na roztopy

19
13.01.2026
Zbiornik na roztopy
(fot. RG)
- Przy ul. Okólnik powstaje jakiś zbiornik. Czy możecie dowiedzieć się o szczegóły? – zadzwonił do nas jeden z Czytelników. Oto co ustaliliśmy.

Od co najmniej kilku dni na polu przy ul. Okólnik pracują koparki. Jak się okazuje, w tym miejscu istnieje zbiornik retencyjny, który wymaga oczyszczenia .

- W celu zagospodarowania wód opadowych i roztopowych została opracowana "Koncepcja zagospodarowania wód opadowych terenu zlewni ul. Okólnik w Elblągu". Koncepcja m.in. przewiduje oczyszczenie istniejącego zbiornika zlokalizowanego na terenie działki nr 99/3 obręb 20 w Elblągu. Aktualnie na zlecenie Gminy Miasto Elbląg prowadzone są prace utrzymaniowe istniejącego zbiornika polegające na jego oczyszczeniu i odmuleniu, celem zbierania wód opadowych z fragmentu ulicy Okólnik – informuje w odpowiedzi nasze pytania Jacek Żukowski z referatu prasowego Biura Prezydenta Elbląga.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ten zbiornik owszem trzeba oczyścić, ale nie ma on znaczenia strategicznego w obronie Elbląga przed wylewaniem Kumieli
(2026.01.13)
No i dobra, stadion na Okólnik to może było upośledzone miejsce
Bedzie lepsze (2026.01.13)
Kumiela może poczekać. Najważniejsze, że Wielcy, którzy decydują, biorą kasę za siedzenie i przerzucanie papierków. To taki słomiany zapał. Dobrze, że nie zabierają się za budowę piramidy podobnej do piramidy w Gizie. Tu można budować babki z piasku.
(2026.01.13)
Wieczny dyrektor emeryt strażak Świniarski poszedł na inny stołek, a co dokonał przez tyle lat. ?
(2026.01.13)

info

18  
  6
@Bedzie lepsze - 4T ELBLĄG - wymawiane ForT Elblag to prawdziwy publiczno-prywatny projekcik stadionu przy przedmieściach północnych.... więc nie na wschodniej jak planowała biedota MOSiR bez konsultacji z biznesem inwestycyjnym, amerykańskimi turystami, czy administracją europejską. A nowy nazwany od czterech Tower'ów wokół z widokiem na zalew. Obejmuje hotele, apartamentowce, wynajem miejsc parkingowych z windą samochodową i lądowiskiem na dachu. Trybuny pomieszczą usługi katering & merchandise. W podziemiach usytuowany schron dla tysięcy mieszkańców regionu. Całość wyposażona w ekologiczne media. Wbudowane technologie inteligentnego obiektu, p. poż etc.
p .s (2026.01.13)
Powiadają że w relacjach damsko- męskich zawsze tak się dzieje, że gdy ona mięknie, on twardnieje.
(2026.01.13)

info

2  
  9
"Rodzicu ! AI nie jest wrogiem. Jest sygnałem ostrzegawczym. Jeśli dziecko szuka przyjaciela w serwerowni, to znaczy, że nie znalazło go w domu"
(2026.01.13)

info

7  
  3
Budują zbiornik na wody opadowe bo ci pobudowali domy pomiędzy Okólnikiem a Rawską to ich zalewa bo kanalizacji nie ma a domy postawili na poniemieckich drenach które zniszczyli bo tam wcześniej nie było żadnych badań geodezyjnych i budują na pałę
(2026.01.13)

info

25  
  5
Wielcy pisoślwki ciągle trują
(2026.01.13)
Dobrze że kaczory nie są u władzy bo utopiliby miasto
(2026.01.13)