Wandale zdemolowali przystanki

53
20.06.2019
Wandale zdemolowali przystanki
Zniszczony przystanek na Grobli św. Jerzego (fot. Michał Skroboszewski)
Trzy przystanki zostały zniszczone podczas ostatniej nocy. Rozpoczęcia „długiego weekendu” nie przetrwały wiaty na dwóch przystankach autobusowych oraz jedna na tramwajowym na Grobli św. Jerzego. Sprawcy zostali już zatrzymani. Zobacz zdjęcia.
Ponad 2 tys. zł kosztuje remont wiaty przystankowej. Np. takiej, która została zdewastowana na przystanku przy Grobli św. Jerzego. A zostały zniszczone trzy wiaty: dwie na przystankach autobusowych i jedna na tramwajowym. Czy na zniszczenie tych akurat wiat miało jakiś wpływ zakończenie roku szkolnego i początek „długiego weekendu”? Tego jeszcze nie wiemy.
   Szyby rozbite w „drobny mak”, szkło dookoła przystanków, zdarte plakaty – słowem przystanki nie nadają się do użytkowania, a parę tysięcy zł trzeba będzie wydać na remont.
   To już kolejne przystanki, który nie przetrwał wizyty wandali. Na początku czerwca Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu poinformował o dewastacji wiaty w Rubnie.
   Jak poinformował nas komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, sprawcy zostali już zatrzymani. Okazali się nimi 21 i 22 - latek.
   
   
   
SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Czym się kieruje dewastator ? On nie robi źle, prezesowi komunikacji miejskiej Wróblewskiemu czy dyrektorom spółek przewozowych ! On robi źle zwykłemu szaremu obywatelowi którego nie stać na własny samochód ! To w zacinający deszcz może jego członkowie rodzi będą stać i moknąć ? To w czasie zimnego przeszywającego wiatru jakaś staruszka, matka z dzieckiem marzną przez jego wybryki !
(2019.06.20)
Oczywiście monitoring nie wskaże sprawców a podejrzewam że to okoliczna młodzież hucznie świętująca zakończenie roku. ..
matołyzKościuszki (2019.06.20)

info

31  
  4
Może kogoś obudzili ci wandale i zrobił im zdjęcie? Proponuję przekazać straży miejskiej.
Jerzy11 (2019.06.20)

info

42  
  4
Bo kary są śmiesznie niskie. Za taką dewastację sprawca powinien zapłacić ze 200 tysięcy, plus opublikować dane ze zdjęciem wandala, to może jego koledzy by się zastanowili czy się OPŁACA.
Stopwandalom!!! (2019.06.20)

info

81  
  1
A gdzie policja, monitoring, gdzie straż miejska ? A sorry, zapomniałem, ze ci ostatni pracują w godzinach pracy urzędu.
(2019.06.20)

info

27  
  12
Jak nie wiecie to pan Tomasz D
Ryss (2019.06.20)
ktos sie musial zdenerwowac
(2019.06.20)
Zdenerwowany powinien walić głową w najbliższą ścianę
gr. (2019.06.20)
Najwyższa kara w tym zakresie i pełne pokrycie kosztów odtworzenia wiat. Podanie do publicznej wiadomości nazwisk dewastatorów.
gr. (2019.06.20)

info

49  
  1
Dominikowski ?
Kotttt (2019.06.20)