Rondo pierwszej potrzeby

60
03.01.2019
Rondo pierwszej potrzeby
Czytelnicy i urzędnicy są zgodni: tutaj w pierwszej kolejności powinno powstać rondo (fot. Anna Dembińska)
W pierwszej kolejności powinno powstać rondo u zbiegu ulic Beniowskiego, Piłsudskiego i Konopnickiej – tak uważa prawie 41 procent Czytelników, którzy zagłosowali w naszej niedawnej sondzie. Co ciekawe, tak uważają też urzędnicy z Zarządu Dróg. Na razie jednak nie ma w budżecie miasta pieniędzy na ten cel.

Sondaż portElu

Które skrzyżowanie w Elblągu w pierwszej kolejności powinno zostać przebudowane w rondo?
Konopnickiej - Piłsudskiego - Beniowskiego 40.8%
Saperów - Bema 29.6%
Królewiecka - Piłsudskiego 21.3%
inne 8.3%
Liczba głosów: 1120. Sondaż został zakończony.

UWAGA!

[X]
Przypomnijmy, że na początku grudnia oddano do użytku nowe rondo u zbiegu ulic Kościuszki i Królewieckiej, obok szpitala wojewódzkiego. Inwestycja znacznie poprawiła bezpieczeństwo drogowe w tym rejonie miasta i ułatwiła wyjazd kierowcom z ul. Kościuszki. Koszt? Niecałe pół miliona złotych.
   Czy władze miasta pójdą za ciosem i przekształcą kolejne tradycyjne skrzyżowania na te z ruchem okrężnym? Z pewnością chcą tego te osoby, które głosowały w naszej internetowej sondzie. Swoje zdanie na temat rond wyraziło 1120 internautów, a w głosowaniu zwyciężyła opcja, by w pierwszej kolejności zbudować rondo u zbiegu ulic Beniowskiego, Konopnickiej i Piłsudskiego (40,8 proc. głosów). Mniejszą popularnością cieszyła się propozycja budowy ronda na skrzyżowaniu Saperów – Bema (29,6 proc.) i Królewieckiej z Piłsudskiego (21,2 proc.). 8 procent głosujących zaznaczyło w sondzie odpowiedź „inne”.
   - Wyniki tej sondy pokrywają się z zamierzeniami Zarządu Dróg. Jeśli miałoby dojść do budowy kolejnego ronda w mieście, to urzędnicy w pierwszej kolejności będą rozpatrywać inwestycję u zbiegu ulic Beniowskiego, Piłsudskiego i Konopnickiej. Tam mogłoby powstać rondo kształtem przypominające to z ulicy Konopnickiej i Niepodległości tak, by mogło ono powstać na gruntach należących do miasta – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
   Problemem jest na razie brak pieniędzy. Nowo wybrana Rada Miejska nie uchwaliła jeszcze budżetu miasta na 2019 rok (stanie się to pod koniec stycznia). W projekcie budżetu, przesłanym do radnych jeszcze w poprzedniej kadencji przez Witolda Wróblewskiego nie ma wyodrębnionej kwoty na rondo Konopnickiej – Beniowskiego – Piłsudskiego. Jest za to wpisany milion złotych na odnowę nawierzchni dróg (tzw. weekendowe remonty ulic).
   - Z tej właśnie puli przy okazji wymiany nawierzchni części ul. Kościuszki w ubiegłym roku udało się zbudować rondo przy szpitalu wojewódzkim – dodaje Łukasz Mierzejewski.
   Na konkretne ustalenia dotyczące tego, które drogi będą remontowane i czy rondo powstanie w tym roku, trzeba więc jeszcze poczekać.
   
RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
proponuję co 100 metrów na każdej prostej drodze rondo, tak dla wprawy
(2019.01.03)
Tam faktycnie rondo musi być. W okolicy duży trawnik i duzo przestrzeni, musi tam powstać rondo.
(2019.01.03)

info

51  
  12
Tam jest de facto 5 dróg, jedna z nich to wjazd na osiedle. Przypomnę że ta cała 1.5 pasowało, bez zatoczek aleja Piłsudskiego i kawałek brzeski z kamyczkami zamiast pasa to dzieło henka i obecnie nam panującego. Ta ulice wymagają gruntownej przebudowy!
Realista1 (2019.01.03)

info

14  
  11
Fromborska - Królewiecka! PILNIE!
Komentator (2019.01.03)
Przydałoby sie tam kierowcy jeżdżą szybko a potrafią wyprzedzać na skrzyzowaniu lewa strona pod prad
autoch (2019.01.03)
przeważnie młodzi
autoch (2019.01.03)

info

6  
  9
To po co ten sondaż, jak na ronda włodarz nie ma pieniędzy? Zwijanie miasta. ..
kolo (2019.01.03)

info

17  
  13
Nie zgadzam sie na rodno
Halyna (2019.01.03)

info

13  
  40
Rolować i da radę.
(2019.01.03)

info

7  
  2
Taka stara już zdarta płyta z tekstem, że brak kasy. Dobry gospodarz potrafi zadbać o bezpieczeństwo oraz wygodę. Takie absurdalne, nudne tłumaczenia nikogo nie przekonują. Są sprawy ważne i ważniejsze.
sokrates (2019.01.03)

info

27  
  6