Pożar na Komeńskiego

25
01.05.2011
Pożar na Komeńskiego
(fot. WS)
Dziś (1 maja) około godz. 7 w jednym z mieszkań w budynku przy ul. Komeńskiego wybuchł pożar. Dzięki błyskawicznej akcji strażaków ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część domu. Trzy poparzone osoby - w tym jedna ciężko - karetki pogotowia ratunkowego zabrały do szpitala. Ewakuacja mieszkańców odbywała się min. za pomocą strażackiej drabiny. Zobacz więcej zdjęć.
Jak nam powiedział dowodzący akcją ratowniczo-gaśniczą st. asp. Wojciech Pałka, strażacy do pożaru wyjechali o godz. 7.10 i na miejscu byli dwie minuty później. Do akcji zostały zadysponowane trzy pojazdy z JRG1 w Elblągu. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy ogień wydobywający się z okien jednego z mieszkań na parterze - dodaje Wojciech Pałka. - Dwie poszkodowane osoby były już na zewnątrz, ale okazało się, że w środku w płonącym mieszkaniu prawdopodobnie znajduje się jeszcze jeden mężczyzna. Strażacy podjęli natychmiast dwufalowe działania. Pierwsze miało na celu częściowe przygaszenie ognia w celu dostania się do środka, drugie polegało na ewakuacji wszystkich mieszkańców z pozostałych mieszkań.
   [fotoc]
   W związku z ogromnym zadymieniem klatki schodowej trzy osoby (w tym małe dziecko) z pierwszego piętra zostały ewakuowane przez strażaków za pomocą drabiny. Po wejściu do płonącego mieszkania okazało się, że znajduje się w nim jedna ciężko poparzona osoba. Mężczyznę ewakuowano poza rejon pożaru i przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego.
   Warunki akcji ratowniczo-gaśniczej były bardzo trudne - mówi Wojciech Pałka. - W budynku panowało ogromne zadymienie, wszyscy strażacy-ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Mieszkanie zostało doszczętnie spalone. Temperatura panująca wewnątrz była bardzo wysoka - topiło się nawet szkło.
   Trudno w tej chwili powiedzieć cokolwiek o przyczynach wybuchu pożaru. Niewykluczone, że było to podpalenie. Policja będzie prowadzić w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.
   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
moi sąsiedzi wiedzą jak majówkę świętować. ..
(2011.05.01)

info

0  
  0
wiem ze to tragedia ale najwazniejsza jest ta zaangarzowana drabina!!!! kto to pisze???
j.cezar (2011.05.01)

info

0  
  0
pisze sąsiadka z mieszkania obok. .. całe szczęście że nie zajęło całego domu bo nasze mieszkanie było następne w kolejce
(2011.05.01)

info

0  
  0
Ten budynek jest w strasznym stanie ! Kto nim zarządza ?
(2011.05.01)

info

0  
  0
A najgorsze jest to że wszyscy myslą że mieszka tam patologia a tam dwie czy trzy rodziny są naprawde normalne. ..
(2011.05.01)

info

0  
  0
ZBK zarządza tą piękną nieruchomością, takie Elbląskie PEREŁKI :)
Lexar4 (2011.05.01)

info

0  
  0
Nie trzeba jechać na rajd do Gierłoży by podziwiać zabytki. Na miejscu za darmo.
xfaktor (2011.05.01)

info

0  
  0
Widać impreza sie udała. .. ..
(2011.05.01)

info

0  
  0
stawiam na czajnik albo fajkę - jako przyczyna pożaru
straszak Sam (2011.05.01)

info

0  
  0
Jaka jest kara w Polsce za podpalenie ?
(2011.05.01)

info

0  
  0